Основне про те, як проходить шостий день масових протестів у Білорусі, зібрав 24 канал.

Зверніть увагу Лідера немає: чого бракує опозиції у Білорусі та яка доля Лукашенка

Що відбувалось у Білорусі 14 серпня

Найбільше людей зібрались у Мінську на площі Незалежності та Пушкінській. Про це інформують у білоруських телеграм-каналах.

До центру Мінська стягували силовиків

Близько 18:00 з'явилась інформація про те, що до центру прямують принаймні 8 автобусів з силовиками, водомети та автозаки. У центральній частині столиці зник інтернет.

Згодом мережа знову розпочала працювати. Як повідомили очевидці подій, силовики покинули місце мітингу і передислокувались поблизу стадіону "Динамо".

Учасники акції сіли на землю, аби показати, що демонстрація – мирна

Тим часом, люди, що прийшли до Будинку уряду з квітами та білими стрічками, співали пісень та скандували лозунги. Частина з учасників сіла на землю, аби довести, що демонстрація – насправді мирна.

До акції долучились медики та працівники заводів. Близько 21:00 учасники почали розходитись, перед цим засвітивши ліхтарики.

У Гродно люди несли велетенський прапор

Масштабні акцї відбулись у багатьох білоруських містах. Так, у Гродно на демонстрацію прийшли більше ніж 30 тисяч осіб. Вони несли гігантський прапор Білорусі.

У Ліді солідарність з мітингувальниками показали представники правоохоронних органів. Міліцейські машини сигналили демонстрантам.

Дивіться вражаючі фото з протестів / Фото з білоруських ЗМІ

Вдень страйкували працівники підприємств

Всенародний страйк, який у Білорусі почався ще у понеділок, продовжується. Зазначимо: він не має тих масштабів, які були у намірах активістів, однак з дня на день працівники держпідприємств виходять на забастовку.

Одними з найактивніших є робітники Мінського електротехнічного заводу імені Козлова. Саме тут у перший день протестів мітингарів розганяли ОМОНівців і навіть пройшли затримання.

14 серпня люди все так само, не боячись наслідків, вийшли з приміщень на вулиці і скандували "Уходь!"

Ще з найактивніших страйкарів – робітники Білоруського металургійного заводу у Жлобіно. Сьогодні вранці мали розмову із керівництвом, якому віч-на-віч висловили претензії щодо дій влади.

"Белсат" повідомляє: страйкарів, які висловлювали обурення минулими днями, "просили" звільнитися.


Забастовка на БМЗ у Жлобіно

Втім Sputnik Беларусь повідомляє: 14 серпня страйкували робітники, які не задіяні у виробництві: люди з нічної зміни чи вихідного.

У Гродно бастували три основні підприємства: Хімволокно і Гродно Азот, меблева фабрика ЗОВ.


У Гродно до робітників меблевої фабрики також вийшло керівництво

У Солігорську мітингували будівельники "Раммонтажбуду".

Страйки відбувались на десятках підприємств по всій країні: подекуди групи бастувальників були невеликими, а десь, як от на заводі імені Козлова у Мінську, через зупинку роботи збирали екстрене зібрання профспілки.

Ланцюги солідарності

У центрі столиці білоруси утворили вже традиційних мирний ланцюг солідарності. Така акція відбувається щодня і є стихійною: до неї долучаються прості перехожі, попередньо не домовляючись про місце старту.

По обіді колона мітингарів із кульками і квітами вирушила до центру Мінська.

Айтішники протестують

У п'ятницю вздовж МКАДу на протест вийшли і робітники IT-галузі. Як повідомляє NEXTA, тисячі осіб зібралися вздовж дороги, тримаючи у руках клавіатуру.

Айтішники бастують у Мінську / Фото "Белсат", NEXTA

Школярі проти виборчих комісій

Цього дня почалася нова креативна акція – школярі несли назад у навчальні заклади свої нагороди. Так вони висловили протест проти виборчих комісій, які підробили протоколи і вплинули на результат виборів.


Школярі повертають свої дипломи

Школи – одне з найпопулярніших місць для розташування виборчих дільниць, у члени цих комісій зазвичай беруть педагогів. У перший день протестів з'являлися повідомлення від багатьох комісій, що засідали у школах, про те, що їх змушують підробляти протоколи з результатами.


Учні висловлюють протест проти підробки протоколів на виборчих дільницях у школі / Фото з телеграм-каналу TYT.BY

До прикладу Вибори у Білорусі: ОМОН силував комісію підписувати протоколи з "правильними цифрами"

Медики і далі страйкують

Другий день поспіль на вулиці виходили і люди в білих халатах. Медики бастували у Мінську, Бресті, Гомелі: вони виходили окремими групами на території біля лікарень, аби долучались до загальних ланцюгів солідарності.


Медики також не виходять на роботу, а йдуть протестувати / Фото з телеграм-каналу NEXTA.live

Цей матеріал ми будемо постійно доповнювати

Як пройшли 5 і 6 день протестів у Білорусі – дивіться відео:

Як пройшов минулий день протестів у Білорусі – дивіться відео