Луценко фактично злив "справу Бахматюка" в унітаз, – Лещенко

11 липня 2021, 17:15
Читать новость на русском

Розслідування всіх фактів щодо скандальної корупційної "справи Бахматюка" детективи НАБУ здійснюють із жовтня 2016 року. А справу передають у суд лише зараз.

Сергій Лещенко вважає, що розслідування триває так довго, тому що в часи Петра Порошенка відбувався саботаж. Про це він розповів у своєму відеоблозі "Чесна політика".

Більше тут Бахматюк VS Ситник: чому справу про розкрадання 1,2 мільярда НБУ так довго розслідують

"Бахматюк мав близьких друзів у фракції БПП, а генпрокурор Юрій Луценко фактично злив справу в унітаз", – заявив Лещенко.

За його словами, у лютому 2019 року, за місяць до виборів президента, Луценко визначив підслідність провадження за поліцією. Бо, попри чіткі статті, які належать до підслідності НАБУ, у поліції була паралельна справа-клон, і Луценко передав туди всі матеріали, додав журналіст.

Куди поділись матеріали справи

"При чому злиття справи Бахматюка в унітаз за часів Луценка відбувалося в прямому сенсі слова", – підкреслив Лещенко.

Він пояснив, що поліція, яка вела начебто розслідування, частину доказів "випадково" втратила: 100 томів кримінальної справи зберігалися в підвалі стороннього підприємства й були затоплені. Іншими словами, матеріальні докази просто згнили в підвалі підприємства, що проводить експертизи.

"Через пів року, у серпні 2019 року, коли Луценко продовжував бути генпрокурором, закрили провадження за статтю "у зв'язку з відсутністю складу злочину", – наголосив журналіст.

Справу врятували

Врятувати справу вдалося лише тоді, коли змінили генпрокурора. Постанову Луценка скасував тодішній генпрокурор – Руслан Рябошапка, який визнав підслідність у справі за НАБУ.

"Чесна політика" із Сергієм Лещенком за 10 липня: дивіться відео

"Справа Бахматюка": що відомо

  • НАБУ й САП повідомили Бахматюку про підозру в організації заволодіння 1,2 мільярда гривень рефінансування Нацбанку. Пізніше апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заочно взяла його під варту.
  • Слідство з'ясувало, що в жовтні 2014 року VAB Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна.
  • Нацбанк, всупереч вимогам законодавства, надав позитивну відповідь. При цьому вартість нерухомості завищили майже у 25 разів.