Серп і молот закидали яйцями у Львові: фото

9 травня 2019, 12:29
Читать новость на русском

У Львові на Марсовому полі група молодиків закидала яйцями гранітний монумент, на якому зображено комуністичну символіку – серп і молот. До слова, будь-яка комуністична символіка є забороненою в Україні.

Молодиків було близько 20 осіб. Окрім того, що вони закидали яйцями серп і молот, молодики ще й вигукували: "На деревах замість листя будемо вішать комуністів", пише місцеве видання "Гал-інфо".

Читайте також: 9 травня в Україні: невідомі кинули каміння в автобус з людьми біля Кривого Рогу


У Львові на Марсовому полі яйцями закидали серп і молот

Правоохоронці, зі свого боку, склали адмінпротокол за дрібне хуліганство лише на одного 34-річного чоловіка та попросили піти з Марсового поля. За словами прес-офіцера Нацполіції у Львівській області Світлани Добровольської, саме він кидав яйця на монумент.


Марсове поле у Львові охороняє поліція

Тим часом, на Марсове поле приходять люди з квітами, але серед них – небагато літніх людей, які могли брати участь у Другій світовій війні. Поліція переконує, що тут і на Пагорбі Слави неподалік загалом порушень громадського порядку зафіксовано не було.

Додамо, що 9 травня в Україні відзначають День перемоги над нацизмом. За усіма подіями, що відбуваються цього дня в Україні, Ви можете стежити за цим посиланням.

Що таке Марсове поле у Львові? Це радянський військовий меморіал. Розташовується він на вулиці Мечнікова, примикає з півночі до Личаківського цвинтаря. Початково це місце було частиною військового кладовища вояків австрійської армії та союзників, що полягли у Першій світовій війні. Серед похованих були німці, українці, поляки, серби, чехи, турки, боснійці. У 1946–1947 роках похованих було ексгумовано, і на цьому місці створили кладовище солдатів Радянської армії, що полягли у Другій світовій війні та військ НКВС, що загинули під час каральних операцій проти мирного населення Галичини та в боях із відділами Української повстанської армії. Поступово цвинтар було заповнено однаковими бетонними надгробками. Офіційно вважають, що кількість похованих сягає 3491. За твердженням істориків, кількість реально похованих є меншою.