Львів'янин підписав боргову розписку на тисячі доларів зникаючим чорнилом: як покарали шахрая

12 червня 2023, 17:54
Читать новость на русском

Джерело:

ZAXID.NET

63-річний житель Львівської області ошукав знайомого на 50 тисяч доларів. Інцидент трапився ще у 2014 році.

Мешканець Стрийського району позичив у товариша 50 тисяч доларів та написав розписку чорнилом, що зникає. Обоє чоловіків були добре знайомі і навіть хотіли вести спільний бізнес.

Дивіться також "Цей безлад треба припиняти": у Львові перенесли судове засідання у справі ринку "Добробут"

Як покарали шахрая

За матеріалами слідства, у наперед узгоджений день приятелі зустрілися у кафе на Сколівщині. Обвинувачений прийшов на зустріч підписувати розписку із власною ручкою та наперед підготовленим чорнилом.

Зауважте! Зникаюче чорнило окислюється під дією повітря та зникає з паперу через деякий час після використання.

Так, підписавши розписку, чоловік забрав 50 тисяч доларів та не планував їх повертати власнику. Коли прийшов час повертати борг, шахрай заявив товаришу, що ніколи в нього грошей не позичав і, відповідно, нічого повертати не буде. Коли потерпілий вийняв розписку, на ній вже не було підпису обвинуваченого.

У суді обвинувачений свою вину не визнав, заявив, що ніяких грошей не позичав. У процесі розслідування справи було проведено експертизу та доведено його вину в суді.

Суд визнав чоловіка винним у шахрайстві в особливо великих розмірах. Йому призначили шість років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Вирок ще не набув законної сили та може бути оскаржений в апеляції.

Шахрайство в Україні: схожі випадки

  • Українські поліцейські викрили та ліквідували масштабну шахрайську схему. Її учасники незаконно привласнили собі кошти понад десяти тисяч громадян.
  • Слідчі дії проводили аж у 20 регіонах України. Аби ліквідувати розгалужену злочинну мережу, правоохоронці провели спецоперацію за участю понад 500 поліцейських. Загалом викрили 56 зловмисників.
  • У кіберполіції повідомили, що 56 учасників злочинної схеми розсилали фішингові посилання для отримання даних про банківські картки громадян. У такий спосіб фігуранти отримали доступ до рахунків, із яких привласнили близько 15 мільйонів гривень.