Слідчі дії проводили аж у 20 регіонах України. Аби ліквідувати розгалужену злочинну мережу, правоохоронці провели спецоперацію за участі понад 500 поліцейських. Загалом викрили 56 зловмисників.

Дивіться також Хотів нажитися на горі: поліцейський в Одесі вимагав гроші у матері загиблого малюка

Шахраї привласнили 15 мільйонів гривень

У кіберполіції повідомили, що 56 учасників злочинної схеми розсилали фішингові посилання для отримання даних про банківські картки громадян.

У такий спосіб фігуранти отримали доступ до рахунків, із яких привласнили близько 15 мільйонів гривень,
– зазначили правоохоронці.

Шахраїв викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції та оперативниками Департаменту карного розшуку.

Важливо Пуски дронів та ракет, влучання у Кривому Розі: все, що відомо про масовану атаку 19 травня

Поліцейські встановили 11 спільнот

Під час розслідування поліцейські встановили 11 спільнот. Зокрема, зловмисники об'єднувалися на закритих тематичних каналах і форумах. Адміністратори цих спільнот розміщували оголошення з приводу "підробітку".

"Охочі мали створювати і розсилати фішингові посилання, які дуже схожі на посилання офіційних ресурсів, для отримання даних банківських карток громадян. Фішинг маскували різними способами: від пропозицій оформлення грошових виплат до продажу різних товарів, здебільшого – побутової техніки", – розповіли поліцейські.

Також фігуранти здійснювали пошук потенційних потерпілих на торгових онлайн-майданчиках. Зловмисники писали продавцям товарів, видаючи себе за покупців.

Радимо прочитати Таємний торговець смертю: як Росія обходить санкції та нарощує військову силу – розслідування

Поліцейські ліквідували масштабну шахрайську схему: дивіться відео

Як саме привласнювали гроші

Шахраї переводили листування у сторонні месенджери. Туди надсилали фішингові посилання. На шахрайських сайтах пропонувалося ввести дані банківської картки нібито для зарахування грошей за проданий товар.

Після цього інформація про банківські картки, які вводили потерпілі на шахрайських сайтах, автоматично ставали відомі фігурантам. Надалі вони «виводили» гроші громадян на підконтрольні рахунки. За попередніми даними, від протиправної діяльності постраждали понад 10 тисяч громадян,
– зазначили в поліції.

Наразі відомо, що фігуранти привласнили 15 мільйонів гривень, втім, остаточна сума збитків буде встановлена під час розслідування.

Поліцейські вже ідентифікували 56 причетних до шахрайства осіб. Також провели обшуки за місцями проживання фігурантів у двадцяти областях України. Зокрема, вилучили мобільні телефони, комп'ютерну техніку та банківські картки, які використовували шахраї.

Кримінальне ровадження розпочали за частинами 3 і 4 статті 190 "Шахрайство". Наразі правохоронці готують матеріали для оголошення підозри. Шахраям загрожує до 12 років в'язниці з конфіскацією майна.