Фіаско Макрона: зусилля схилити Пекін до підтримки України провалюються, – Bloomberg
Джерело:
BloombergПрезидент Франції Еммануель Макрон не втрачає надії щодо того, аби стати "миротворцем", і всіляко намагається це засвідчити. Водночас аналітики вважають, що його дипломатичні зусилля під час переговорів з лідером КНР Сі Цзіньпіном зазнали краху.
Декілька тижнів тому французький лідер відвідував Пекін, зокрема, для того, аби порушити питання російсько-української війни та схилити Китай до надання допомоги нашій державі. Мало хто оцінив такі старання Макрона – до того ж закінчились вони заявами посла Китаю у Франції Лу Шей, який заявив, що колишні держави СРСР не є незалежними де-факто.
Читайте також Заява, яка обурила світ: у ЄС закликають Францію визнати посла Китаю персоною нон ґрата
Президент Франції став "дипломатичним фрилансером"
Власне, експерти переконані, що такі самовільні спроби президента Франції "наблизити мир" не є чимось позитивним. Насамперед тому, що вони відбуваються без попереднього проговорення з усіма членами Європейського Союзу, а отже, ставлять під сумнів єдність альянсу.
Водночас, як пишуть у Bloomberg, така "ініціативність" Макрона щодо допомоги України та перемовин з Китаєм була погано сприйнята у Вашингтоні.
Макрон продемонстрував готовність до самостійних дипломатичних зусиль, багато з яких зазнали невдачі. Під час своєї нещодавньої поїздки до Китаю президент Франції не досяг своєї мети переконати Сі поговорити із Зеленським. Відомо, що вони досі не спілкувалися після того, як понад рік тому почалася (повномасштабна – 24 Канал) війна,
– констатували у виданні.
Окрім того, там згадали про заяву посла Китаю у Франції Лу Шея, яка слідувала після "дипломатичного фрилансу" Макрона та вщент розбила усі старання французького лідера, зокрема, стосовно створення платформи для перемовин між Москвою та Києвом.
Що наговорив посол Китаю
- Лу Шей висловив сумніви у тому, чи справді колишні держави "совка" можуть зараз називати себе суверенними та мати статус у міжнародному праві. Також він однозначно прокоментував окупацію Росією Криму, зазначивши, що питання півострова "дуже неоднозначне" та загалом нібито "усе залежить від того, як дивитися на проблему".
- Згодом на цей маразм відреагували в Офісі Президента. Власне, радник глави ОП Михайло Подоляк констатував, що "усі пострадянські країни мають чіткий суверенний статус", та закликав Пекін не підігравати російській пропаганді.