Так, радник офісу президента Михайло Подоляк наголосив, що "усі пострадянські країни мають чіткий суверенний статус", на відмінну від країни-агресора.
Більше про це Посол Китаю має сумніви у суверенності колишніх країн СРСР: як відповіли у Литві та Естонії
Усі пострадянські країни мають чіткий суверенний статус, зафіксований у міжнародному праві. Окрім, до речі, Росії, яка обманним шляхом посіла місце в РБ ООН. Дивно чути від представника країни, що педантично ставиться до своєї тисячолітньої історії, абсурдну версію "історії Криму",
– написав Подоляк.
Радник також дав пораду послу. Мовляв, якщо той "хоче бути великим політичним гравцем – нехай не переказує пропаганду російських аутсайдерів".
У Франції теж відреагували
У заяві МЗС Франції йдеться, що відомство "з тривогою дізналося" про ці зауваження, і просить Китай "сказати, чи відображають вони його позицію, що, як ми сподіваємося, не відповідає дійсності".
Як пише Le Figaro, у Франції нагадали, що Україна була міжнародно визнана "в межах кордонів, включно з Кримом, у 1991 році всією міжнародною спільнотою, і Китаєм в тому числі, при розпаді СРСР як нова держава-член Організації Об'єднаних Націй", а анексія Криму Росією в 2014 році є "незаконною згідно з міжнародним правом".
Скандальна заява посла Китаю
Посол Китаю у Франції Лу Шайє озвучив в інтерв'ю французькому телеканалу LCI свої нічим необґрунтовані припущення 21 квітня.
У міжнародному праві країни колишнього Радянського Союзу не мають чинного статусу, оскільки немає міжнародної угоди, яка б матеріалізувала їхній статус суверенної країни,
– сказав він.
А коли його прямо запитали, чи вважає він, що Кримський півострів був і залишається невіддільною частиною України, китайський дипломат видав, що "це залежить від того, як ви сприймаєте проблему", і додав, що "це не так просто", а Крим "спочатку був російським".