Масової загибелі риби у Київському водосховищі не було
Намагаються переконати у міністерстві з питань надзвичайних ситуацій.
Нестор Шуфрич (міністр з надзвичайних ситуацій України): “Проведено обстеження берегів і басейнів Київського водосховища та інших акваторій і сьогодні на штабі зафіксовано - що фактів масової загибелі риби не спостерігається. Є поодинокі факти загибелі риби, але вони традиційні нажаль і такі факти мають місце кожний рік”.
Втім, ще місяць тому співробітники Київдержрибохорони заявляли - під час спуску води у Київському водосховищі, за попередніми оцінками, загинуло до 60% всієї риби. Та МНС спростовує цей факт, аби нікому не довелось відповідати, вважають представники деяких громадських організацій.
Віталій Черняховський (координатор "Форуму порятунку Києва"): “Була ціль - врятувати будинки у Конча-Заспі. Там намитий пісок, самі розумієте, якщо б воно реально повноцінно розлилось, багато будинків затопило б, там живуть владні люди, і вони дали розпорядження Нестору Шуфричу, щоб їх будинки вціліли”.
Масовою загибеллю риби цікавилися і парламентарії. Так, у березні віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко звернувся до Міністерства охорони навколишнього природного середовища і Держкомводгоспу з проханням з`ясувати обставини спуску води у Київському морі. У квітні комітет повідомив - масова загибель риби у водосховищі була спричинена задушенням внаслідок тривалого періоду суцільного льодоставу.