Меркель зробила все можливе, аби "Північний потік-2" відбувся, – Омельченко

25 серпня 2021, 14:39
Читать новость на русском

Одним із головних завдань канцлерки Ангели Меркель під час її візиту 22 серпня до Києва було заспокоїти Україну та зняти напруження щодо "Північного потоку-2". Однак наразі Німеччина не має механізмів, щоб вплинути на Росію у випадку агресії.

Про це у прямому ефірі 24 каналу сказав директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. Він вважає, що Меркель не зможе посилити санкції проти Росії.

До теми Німецький суд виніс рішення про "Північний потік-2": обмежили доступ "Газпрому"

"Німеччина, і сама канцлерка, зробила все можливе, щоб газогін відбувся. Треба зауважити, що Меркель теж має обмежені можливості, оскільки її політика насамперед залежна від німецького великого бізнесу, який зацікавлений в цьому проєкті", – сказав Омельченко.

Чи підтримає Німеччина Україну

На думку директора енергетичних програм Центру Разумкова, не варто вважати, що політика Німеччини буде повністю на стороні України. Тому що у першу чергу, політика Німеччини стоїть на інтересах великого бізнесу.

"І політику проводять навіть не в інтересах Європи чи німецьких громадян. Бізнес у Німеччині має тісні контакти з Росією і залежність від неї", – зазначив Омельченко.

Володимир Омельченко про Німеччину та "Північний потік-2": дивіться відео

Зустріч Володимира Зеленського й Ангели Меркель: що відомо

  • Ангела Меркель відвідала Україну 22 серпня.
  • На зустрічі з українським президентом вона обговорила ситуацію на Донбасі. 
  • Під час візиту Меркель зазначила, що "Північний потік-2" – це європейсько-російський проєкт. Однак у Єврокомісії це заперечили.
  • Президент Зеленський нагородив Меркель "Орденом Свободи". Так він висловив вдячність за "тверду підтримку України у ключових питаннях".
  • Однак Зеленський не зрозумів, чи дасть Німеччина для України гарантії економічної безпеки.