Ми відновили історичну справедливість, – міністр аграрної політики про земельну реформу

24 травня 2021, 17:24
Читать новость на русском

Депутати ухвалили новий земельний закон, який дозволить розблокувати можливість продажу сільськогосподарської землі. Відтепер після смерті фермера землю зможуть отримати члени господарства, а не держава.

Про це розповів міністр аграрної політики Роман Лещенко в ефірі "Перехресного допиту" на 24 каналі. Він назвав попередній закон "несправедливим". 

Повне інтерв'ю Про землю чиновницьких кланів та зв'язок зі "слугами": інтерв'ю з міністром Романом Лещенком

Роман Лещенко про новий земельний закон

Як розповів міністр, він походить з фермерської родини. Його батько у 2000 році отримав своїх перших 33 гектари землі, які були на акті постійного користування. Однак після смерті батька, його сім'я втратила ділянку. 

Лещенко пояснив, що згідно із попереднім законом і Земельним кодексом, якщо фермер помирав, за актом постійного користування земля не переходила у спадщину членам фермерського господарства. Натомість її отримувала держава.

У законі, який ухвалили минулого тижня (28 квітня – 24 канал), ми відновили історичну справедливість,
– наголосив він.

Мовиться про земельну ділянку 50 – 100 гектарів. Члени фермерського господарства померлого фермера зможуть викупити її за ціною нормативно-грошової оцінки в 5-річному періоді по вартості оренди в рік, як розповів Лещенко.

Повне інтерв'ю Романа Лещенка у програмі "Перехресний допит" дивіться о 20:00 24 травня на 24 каналі.

Що передбачає новий закон щодо користування землею

У Верховній Раді ухвалили закон "Про внесення змін до Земельного кодексу України" 28 квітня 2021 року. Він передбачає реформування управління у сфері земельних відносин, а також спрощений доступ населенню та бізнесу до землі.

Читайте також Придуманий самообман, – міністр агрополітики про норму 2 гектари кожному українцю

Зокрема мовиться й про скасування зайвих дозволів та вимог щодо цільового використання земель сільськогосподарського призначення. Також закон визначив граничну площу оренди комунальної землі для городництва – до 0,6 гектара.

Дивіться "Перехресний допит" з Романом Лещенком: відео