У Міноборони відповіли, звідки на Чернівецьку область росіяни випустили ракету

27 травня 2022, 15:32
Читать новость на русском

Речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник розповів, звідки російські окупанти випустили ракету на Буковину, яку збили сили ППО у небі над регіоном 26 травня.

Ракета, яку збили над Чернівецькою областю 26 травня, була випущена з території Росії. Про це Мотузяник розповів під час брифінгу 27 травня, повідомляє 24 канал.

До теми СБУ затримала коригувальника ракетних обстрілів росіян по Львову

Ракету по Буковині росіяни випустили з дальніх стратегічних бомбардувальників. Як пояснив Мотузяник, вони можуть завдавати удари без заходу в повітряний простір України.

Минулої доби ворог пускав ракети з Росії, а не з Чорного моря

На запитання журналіста, чи були в ці дні обстріли з Чорного моря і звідки летіла ракета на Чернівці, Олександр Мотузняк відповів, що за минулу добу у Міноборони не спостерігали ударів з Чорноморської операційної зони крилатими ракетами морського базування.

Були удари з дальніх стратегічних бомбардувальників Російської Федерації. Вони можуть завдавати ударів з території своєї держави, без заходу в повітряний простір України,
– пояснив він.

Ракета над Чернівецькою областю: що відомо

  • Під час повітряної тривоги ввечері 26 травня літак-винищувач ВПС ЗСУ успішно відпрацював ворожу ціль у небі над Чернівецькою областю. Спершу про це повідомив начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Сергій Осачук. 
  • Згодом командування Повітряних сил ЗСУ у фейсбуці підтвердило цю інформацію та уточнило, що український винищувач збив у небі над регіоном крилату ракету. Трапилось це приблизно о 22.30. Тоді повітряна тривога лунала майже по всій Україні.
Зверніть увагу: від початку повномасштабного вторгнення Росія застосувала проти України вже 2 400 різних ракет. Більшість ракет окупанти пустили по цивільній інфраструктурі, зокрема: підприємствах, складах, житлових будинках, залізниці. Також ворог гатить по школах, лікарнях, дитячих садочках та пам'ятках культури.

Зауважимо, що коли лунає сигнал повітряної тривоги, потрібно негайно перейти в укриття. У жодному випадку не можна публікувати та поширювати у соціальних мережах адреси "прильотів", фото та відео з наслідками ворожих обстрілів або роботу ППО. Адже так ви допомагаєте ворогу коригувати вогонь. Не можна оприлюднювати і переміщення української техніки.

До теми – Росія "начудила" в Чорному морі і змушує Україну розгрібати: дивіться відео