У Білорусі заявили, що міжнародним рейсам "небезпечно" літати над Україною

2 червня 2021, 14:20
Читать новость на русском

Білорусь не може змиритись з тим, що Україна заборонила білоруським літакам використовувати свій повітряний простір. Отож офіційний Мінськ хоче звернутись до Ради Міжнародної організації цивільної авіації ICAO для "оцінки правомірності рішення" України та інших держав.

Відповідну заяву зробив Департамент авіації Мінтранспорту Білорусі. Ба більше, білоруські урядовці вважають, що взагалі це міжнародним рейсам "небезпечно" літати над українською територією.

До теми Наслідки авіаізоляції Білорусі: зросли викиди вуглецю у повітря

Білорусь вважає, що інші країни порушили міжнародні зобов'язання

Білорусь збирається звернутися до Ради ICAO для оцінки правомірності дій України та інших країн, які в односторонньому порядку, порушуючи міжнародні зобов'язання, встановили заборони й обмеження на використання свого повітряного простору білоруським авіаперевізникам,
– зазначили департамент.

Білоруси закидають Україні порушенням Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію, а також двосторонньої угоди від 1995 року.

Мінськ порадив міжнародним авіалініям "оминати Україну"

У Мінтранспорті Білорусі порадили міжнародним авіалініям "уникати транзиту над територією України, адже це може бути небезпечно". До цього згадали випадково збитий літак авіакомпанії "Сибирь" у 2001 році та збиття рейсу MH17 над Донбасом влітку 2014 року, а також нібито погрозу застосування сили до літака "Белавіа" у 2016 році.

Актуально Злочин і кара: кількість рейсів "Белавіа" зменшилась на 80% після ситуації з літаком Протасевича

Також у Білорусі зазначили, вимушена посадка літака Ryanair у Мінську викликала чималий ажіотаж, а от екстрена посадка рейсу з Дубліна до Кракова у Берліні, мовляв, пройшла непоміченою.

Що відомо про екстрену посаду літака у Мінську?


23 травня у столиці Білорусі екстрено посадили літак компанії Ryanair начебто через загрозу замінування. З літака зняли засновника NEXTA Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу. Після цього низка країн припинила авіасполучення з Білоруссю, серед них і Україна.