За інформацією Eurocontrol, для того, аби дотримуватися санкцій проти Білорусі, авіаперевізники Євросоюзу та Великої Британії у середньому повинні пролетіти на 74 кілометри більше.

Читайте також Посадка літака Ryanair у Білорусі має всі ознаки операції спецслужб Росії, – Данілов

Через обліт Білорусі зросли викиди вуглецю у повітря

Ще до введення заборони на польоти над Білоруссю країну щодня перетинали приблизно 300 рейсів, сотню з них виконували перевізники з ЄС або Великої Британії.

Eurocontrol повідомляє, що тепер щодня спалюють приблизно 79 000 кілограмів пального через перенаправлення авіарейсів в обхід Білорусі.

У результаті у повітря потрапляють додаткові приблизно 250 тисяч кілограмів викидів діоксиду вуглецю. Водночас викид оксидів азоту, забруднювальних речовин, які сприяють смогу та кислотним дощам, збільшується приблизно на 1 200 кілограмів.

Нагадаємо, раніше Євросоюз рекомендував європейським авіаперевізникам обходити Білорусь і заборонив компаніям цієї країни літати у повітряному просторі ЄС.

Зверніть увагу Злочин і кара: кількість рейсів "Белавіа" зменшилась на 80% після ситуації з літаком Протасевича

Припинення авіасполучення з Білоруссю: коротко

  • 23 травня у Мінську вимушено посадили літак Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса, начебто через загрозу замінування.
  • З літака зняли, а згодом і затримали, засновника телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу.
  • Міжнародна спільнота обурилася такими діями режиму Олександра Лукашенка.
  • Після цього низка держав зупинила авіасполучення з Білоруссю, серед них і Україна.