Рішення про це 25 травня ухвалили на позачерговому рішенні Кабміну. Воно набуде чинності опівночі 26 травня.

Читайте також Держава-пірат: що захоплення Протасевича у Мінську означає для українців

За словами прем'єр-міністра Держприкордонслужбі доручили припинити оформлення пасажирів, які прямують з Білорусі або у Білорусь у митних пунктах аеропортів.

Шмигаль наголосив, що рішення забезпечить безпеку польотів і пасажирів. Адже посадка літака Ryanair у Мінську порушила Конвенцію про міжнародну цивільну авіацію.

Напередодні президент Зеленський доручив уряду підготувати зупинку авіасполучення з Білоруссю через інцидент з посадкою літака Ryanair у Мінську.

Що цьому передувало

Літати на свою територію білоруським авіакомпаніям вже заборонив ЄС. Там засудили екстрену посадку літака з Протасевичем у Мінську та його подальше затримання.

Серед країн, які закрили авіасполучення з Білоруссю – Велика Британія. Крім цього, там покарали санкціями проти 99 фізичних і юридичних осіб.

Всі авіарейси, які проходять через Білорусь, заборонені й у Литві. Там також рекомендували своїм громадянам не відвідувати наразі країну-сусідку.

Літаки різних авіакомпаній 24 травня вже почали оминати територію Білорусі. Austrian Airlines змінила маршрут рейсу Відень – Москва, а AirBaltic – рейсу з Риги до Одеси.

Інцидент у Мінську та затримання Протасевича: що відомо

  • 23 травня літак авіакомпанії Ryanair, який летів з Афін у Вільнюс довелося екстрено здійснити посадку у Мінську.
  • Все тому, що екіпаж повітряного судна повідомили про замінування. Втім, після приземлення вибухівки не знайшли.
  • На борт після перевірки повернулися не усі пасажири. Затримали журналіста Романа Протасевича та його дівчину-росіянку.
  • Протасевич – активіст, а також засновник опозиційних телеграм-каналів NEXTA.