Відмова від НАТО та територій: у Польщі та Чехії відреагували на "мирний план" Трампа

9 листопада 2024, 22:08
Читать новость на русском

У Польщі вважають, що зарано судити про наміри Трампа щодо війни в України, допоки він не сяде в Білому домі. У Чехії тим часом розглядають несприятливий сценарій для Києва і дорікають Європі.

Днями The Wall Street Journal оприлюднило так званий "мирний план" Трампа. Він начебто передбачає відмову України від вступу до НАТО на 20 років в обмін на зброю від США, а також замороження війни на поточній лінії фронту. У Польщі та Чехії відреагували на ці повідомлення, передає 24 Канал.

Дивіться також Є кілька загроз для США та світу: які небезпечні рішення може прийняти Трамп

Реакція Польщі і Чехії на "мирний план"

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш зазначив, що Трамп ще не ухвалив жодного рішення щодо війни в Україні, пише RMF 24. Посадовець попросив з обачністю ставитися до подібних заяв у ЗМІ, особливо із посиланням на анонімні джерела в оточенні майбутнього очільника США.

Тим часом у Чехії вважають, що Україні не варто чекати чогось хорошого від правління Трампа, пише Aktuality.sk. Президент країни Петр Павел припустив, що республіканець спробує домовитися із Путіним. Досягнута ними згода буде не в інтересах України та Європи. Ймовірно, вона передбачатиме відмову Києва від вступу у НАТО та передачу частини українських територій Росії.

Чеський президент заявив, що Європа не має сидіти склавши руки, в очікуванні того, як поводитиметься нова адміністрація Білого дому.

Павел розкритикував Захід за недостатню і повільну військову допомогу Україні, що дозволило Росії перехопити ініціативу на фронті.

Зараз все більше розвивається на користь Росії, ніж України. І в цій ситуації важко спонукати обидві сторони до переговорів,
– зазначив президент.

До слова, у Зеленського відреагували на слова радника Трампа, який заявив, що Київ має забути про повернення Криму.

Також керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко висловився щодо заяви старшого радника Дональда Трампа Браяна Ланзи, який відкинув повернення Криму Україні. Коваленко наголосив, що до інавгурації Трампа в січні 2025 року та формування його команди будь-які заяви окремих людей щодо можливої політики нового президент США варто розглядати тільки як їхню особисту думку.