Місце, яке Господь покинув назавжди, а диявол оминає, – Зеленський про Бабин Яр

6 жовтня 2021, 21:52
Читать новость на русском

У Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" у Києві вшанували 80-і роковини масових розстрілів. Володимир Зеленський, виступаючи з промовою, зазначив, що найжахливішим у цих подіях є те, що все це було реальністю.

Президент у промові, яку транслював Офіс Президента, зазначив, що 80 років тому в Бабиному Яру стались жахливі злочини. Трагедія торкнулась кожного, навіть якщо тут не було вбито чийогось родича, друга або знайомого.

Читайте також Назвали імена 159 нацистів, які вбивали євреїв у Бабиному Яру

Зеленський вшанував пам'ять жертв Бабиного Яру

Нацисти розстрілювали хворих

Найжахливіше, що все це не міф, а реальні події, які відбувалися з реальними людьми у жахливій реальності під назвою Друга світова війна, окупація, Голокост,
– заявив Зеленський.

Він нагадав, що 19 вересня 1941 року Київ захопили нацисти. Їм одразу впав в очі великий глибокий яр на околиці міста. "І перша кров у ньому пролилась уже за тиждень. Гітлерівці розстріляли 752 пацієнтів психіатричної лікарні імені Павлова", – додав глава держави.

Хворих нацисти страчували з практичних поглядів: "Щоб розрахувати місткість яру, зрозуміти, чи зможе він умістити ту кількість трупів, що відповідає їхнім амбіціям, а саме – вбивство людей у промислових масштабах”.

Масові розстріли євреїв

Зеленський звернув увагу, що в Бабиному Яру нацисти розстріляли більш як 100 тисяч, а за новими даним – 200 тисяч людей. Зокрема, у перші два дні – 33 771 єврея: "Чоловіки вже майже всі були на фронті, і страчені тут – це переважно люди похилого віку, це жінки, діти старше 3 років, дітей молодше 3 років нацисти не жаліли, вони вбивали їх не рахуючи". 

За наступні два роки гітлерівці стратили майже все єврейське населення Києва, а далі почали вбивати ромів, українців, військовополонених, порушників порядку.

Тому у цьому місці "важко говорити, важко дихати та важко стояти".

Це місце, яке Господь покинув назавжди, а диявол оминає стороною,
– підсумував президент.

Він також наголосив, що нацизм перемогли не лише класичною зброєю, але й іншою – зброєю людської душі, гуманізму, милосердя.

До слова, у церемонії вшанування 80-ї річниці трагедії взяли участь президенти Німеччини та Ізраїлю, які раніше прибули в Україну.

Трагедія у Бабиному Яру: що варто знати

  • Бабин Яр став братською могилою і символом Голокосту в Україні. За даними істориків, там під час Другої світової війни нацисти вчинили один з найбільш кривавих військових злочинів. Німецькі окупанти під різними приводами змушували людей прибувати до Бабиного Яру. Після цього поліцаї примусом заганяли людей маленькими групами до урвища та розстрілювали їх з кулеметів.
  • Служба безпеки України нещодавно відкрила архів зі страшними спогадами про Бабин Яр.