Місцеві вибори 2015: якими вони будуть
Лише місяць залишився у депутатів аби вони узгодили та ухвалили новий закон про місцеві вибори. Наразі парламентарі розглядають чотири законопроекти.
Який варіант винести на голосування депутати обговорювали разом з експертами.
Основна мета реформи, яку ми пропонуємо, – це не заплутати виборця. І зробити склад місцевих рад і наші політичні партії більш якісним,
— розповів народний депутат України Олександр Черненко.
Найбільше дискусій було навколо системи, за якою мають пройти місцеві вибори – мажоритарній, пропорційній чи змішаній. А також скільки кандидатів від однієї партії може висуватися на окрузі. Не збіглися думки нардепів і щодо прохідного бар'єру.
Виборчий закон зобов'язаний надати виборцю будь-яке прізвище з оголошеного переліку кандидатів тією чи іншою політичною силою. Інший варіант, який пропонує, що партія пропонуватиме лише одне прізвище зі списку на тому чи іншому окрузі – він позбавляє виборця права вибору,
— зазначає народний депутат України, фракція "Об'єднання "Самопоміч" Руслан Сидорович.
Якщо депутати не зможуть домовитись і прийняти закон до 14 липня, місцеві вибори у жовтні пройдуть за старою системою.
Нагадаємо, раніше В "Самопомочі" наполягали на тому, щоб законопроект про місцеві вибори необхідно ухвалити якнайшвидше. Про це повідомив заступник голови фракції Об'єднання "Самопоміч", голова Комітету з питань протидії та боротьби з корупцією Єгор Соболєв.