Не такий уже й опозиційний: ведучий "Дождя" заявив, що канал забезпечує російських "мобіків"
Російська опозиція продовжує тріщати по швах і демонструвати своє справжнє обличчя. Так, ведучий "Дождя" розповів, що телеканал забезпечує мобілізованих. Себто, підтримує війну.
Навіть російська опозиція, хоч вона і намагається дистанціюватися від війни в Україні, причетна до неї. Так, під час ефіру ведучий "Дождя" зізнався, що телеканал матеріально підтримує мобілізованих, які вирушають на фронт, передає 24 канал.
Читайте також Ціна мобілізації: як економіка Росії страждає через брак працівників
Закликав підтримувати мобілізованих
Ми надіємося, що багатьом військовослужбовцям ми змогли допомогти. В тому числі з забезпеченням і просто елементарними зручностями на фронті. Тому що ті (історії – 24 канал), які публікувалися та розповідалися рідними, чесно кажучи, лякають,
– сказав ведучий.
Ця репліка продовжила його заклик надсилати історії, пов'язані з мобілізованими, яких відправили на фронт. Мовляв, телеканал публікує ці розповіді, чим сприяє підтримці "мобіків". А це означає, що своїми діями він підтримує війну в Україні та вбивство цивільних.
Ведучий заявив, що "Дождь" забезпечує мобілізованих росіян: дивіться відео
Зауважимо, що наразі "Дождь" працює на території Латвії. Причому, як нагадують у виданні "Ґрунт", українські політики регулярно з'являються в його ефірі.
Керівництво каналу недолуго виправдалося
Ясна річ, що сказане ведучим в ефірі не могли оминути увагою. На його заяву відреагувало керівництво каналу, яке спробувало бодай якось пояснити ситуацію.
У заяві, опублікованій у соцмережах, наголошують, що за допомогою телеграм-бота й електронної пошти збирають дані про війну. Мовляв, таким чином телеканалу буцімто вдається отримувати свідчення про злочини російської армії в Україні, а також про "безглузду мобілізацію в Росії".
У "Дожді" зауважили, що з 24 лютого 2022 року поширюють інформацію про війну на широку аудиторію. І роблять це для того, щоб продемонструвати злочинні дії російського керівництва. У заяві підкреслюють, що правду про злочинну та підлу війну мають знати усі громадяни Росії. Зокрема, військовослужбовці і самі мобілізовані.
Оскільки фраза, що прозвучала в ефірі, вводить в оману наших глядачів, ми ухвалили рішення негайно видалити її з повторів і з запису ефіру. Ми просимо вибачення у наших глядачів,
– йдеться у заяві.
Згодом ведучого звільнили
За повідомленнями російських ЗМІ, телеканал звільнив ведучого Олексія Коростелева після його висловлювання про допомогу мобілізованим із оснащенням.
Глава інформаційної служби телеканалу "Дождь" Катерина Котрікадзе в ефірі повідомила про звільнення Коростелева та заявила, що телеканал виступає проти війни в Україні та вважає "злочинною" мобілізацію, оголошену в Росії.
"В ефірі неприпустимі формулювання, які можуть зародити сумніви в нашій позиції, тому ми ухвалили рішення про звільнення Олексія Коростелева. Ми вибачаємося за висловлювання, пролунали в ефірі напередодні", – сказала Котрікадзе.
Як відреагували в Латвії
Міністр оборони Латвії Артіс Пабрікіс прокоментував інцидент. Він заявив, що "Дождь" має переїхати до Росії. Ба більше, Пабрікіс наголосив, що працівникам телеканалу потрібно анулювати дозволи на проживання в Латвії. Цей процес уже почався. За словами міністра, чаша терпіння латвійців вже переповнена.
Згодом влада Латвії прийняла рішення оштрафувати телеканал. Виявилось, що "Дождь" опублікували ще й карту з Кримом у складі Росії, тож їх оштрафували одразу на 10 тисяч євро.
У росіян серйозні проблеми
- Почнімо з того, що на Донбас з Бурятії вже відправляють юрти з шаманами. З їхньою допомогою бойові буряти мали б краще виконувати бойові завдання. По факту ж, вони краще можуть хіба поповнювати статистику втрат.
- Цікаво, що страх перед ЗСУ продемонстрував Суровікін. За його вказівкою, ешелони з технікою не можна буде розвантажувати поблизу лінії зіткнення. Окупантам дозволено це робити бодай за 100 кілометрів від неї. Мовляв, в інакшому випадку наші військові знищать усі ланцюжки постачання.
- Зауважимо, що і серед цивільних росіян продовжує нестися паніка. Усе більше їх почали підтримувати переговори між Україною та Росією. Опитування свідчить, що до цього схильні 55% опитаних мешканців країни-агресорки. Але ж 25% усе ще прагнуть до війни.
- Додамо, що у російському війську спостерігається цікава тенденція. Згідно з нею, усе більше бійців схильні до дезертирства, а мобілізованих – до відмови йти воювати.
Варте уваги – колосальні втрати ворога у війні проти України: дивіться відео