За його результатами з'ясувалося, що кількість тих, хто підтримує війну, значно зменшилася. Натомість все більше росіян виступають за проведення мирних перемовин.

До теми Три чверті росіян підтримують війну проти України: дані розвідки

Скільки росіян хочуть продовження війни

Так, за даними опитування, за переговори з Україною зараз виступають близько 55% росіян, а за продовження війни – 25%, що значно менше показників до оголошення "часткової мобілізації". Однак й 25% – це дуже багато від понад 140 мільйонної нації.

Загалом такі дані збігаються з результатами жовтневого опитування "Левада-Центру", де "за" та "швидше, за" мирні переговори виступили 57% росіян, а "за" та "швидше, за" продовження геноциду – 27%.

При цьому ще у липні 2022 року опитування показували, що за мир з Україною виступають лише 30% росіян. Через таке погіршення даних російська влада планує обмежити кількість відкритих опитувань на цю тему.

Наміряти зараз можна всякого, краще цього не робити,
— підкреслило ЗМІ джерело, близьке до Кремля.

Що повпливало на зміну думки

Цікаво, що думка населення Росії почала змінюватися лише після того, як їхня держава постійно почала отримувати поразки в Україні, неприкрито забирати "диванних воїнів" на фронт, а також коли миле "Бавовнятко" все частіше стало гратися у їхніх кордонах.

До цього доля українців їм була байдужою. Ба більше, вони неприкрито закликали до геноциду в Україні.

Ба більше, за словами директора "Левада-Центру", підтримка війни серед росіян залишається високою, однак у них немає бажання брати участь у ній особисто. Тож очікувати на масові антивоєнні виступи не варто.

Також політолог країни-агресорки Володимир Гельман заявив ЗМІ, що динаміка ставлення росіян до війни навряд чи підштовхне російську владу до переговорів з Україною, адже російська сторона не готова йти на поступки. "Та й загалом перспективи переговорів залежать від перебігу бойових дій, а зовсім не від уподобань учасників опитувань", – заявив він.

Тож усе, що можуть робити українці надалі – це вірити у перемогу та усіма способами та силами підтримувати ЗСУ.

Як змінювалася підтримка росіянами війни

Вас це може зацікавити – Данілов відповів, за якої умови Україна може піти на переговори з Росією: дивіться відео