ДПСУ матиме доступ до реєстру призовників: для чого це потрібно
Українські прикордонники з початку повномасштабної війни виявили понад 6 тисяч осіб, що намагалися незаконним шляхом перетнути державний кордон. Незабаром служба отримає доступ до реєстру призовників, щоб мати змогу протидіяти таким випадкам.
Про це в ефірі телемарафону розповів речник Держприкордонслужби Андрій Демченко. За його словами, наразі служба активно співпрацює з міністерством оборони для розв'язання цього питання, передає 24 Канал.
Дивіться також ЗСУ "мінуснули" ще понад 4 сотні окупантів: втрати ворога на 17 серпня
Навіщо ДПСУ доступ до реєстру
Демченко наголосив, що співпраця між ДПСУ і Міноборони зможе посилити державний кордон та дозволить зменшити кількість випадків виїзду чоловіків за кордон з підробленими документами.
Понад 6 100 осіб використовували підробки, намагаючись незаконно перетнути кордон. Тому наші інспектори роблять усе необхідне для того, щоб перевіряти ці документи – дійсні вони чи ні,
– сказав він.
Речник ДПСУ також розповів, щоб прискорити процес перевірки документів, служба обмінюється базою даних з міністерством оборони нашої держави. Відтак у Держприкордонслужби буде доступ до реєстру призовників та військовозобов'язаних.
"Наразі напрацьовуються всі технічні складові для того, щоб це вдалося, а також обговорюються критерії доступу до бази даних та державного реєстру як з боку представників ТЦК, так і з боку ДПСУ", – наголосив Демченко.
Речник запевнив, що як тільки все це буде протестовано та напрацьовано, надалі інспектори служби зможуть в режимі онлайн перевірити документи особи на дозвіл виїздити за кордон, а також встановлять, чи не були ці папери підроблені.
Наостанок він сказав, що співпраця між ДПСУ та Міноборони сприятиме більш ефективній боротьбі зі спробами зловживання підробленими документами під час перетину державного кордону.
Раніше у ДПСУ повідомляли про обмін даними з Міноборони
- Речник ДПСУ Андрій Демченко 14 серпня розповів, що Держприкордонслужба буде обмінюватися даними з міністерством оборони нашої держави. Це потрібно для того, щоб під час перевірки документів для виїзду в пунктах пропуску прикордонники знати, чи видавали такий документ конкретній особі в конкретному ТЦК і СП.
- Він наголосив, що першочергово це стосуватиметься чоловіків, що є військовозобов'язаними. Це допоможе посилити контроль за ними.
- Водночас Кабінет Міністрів 11 серпня зняв обмеження на виїзд за кордон для родичів загиблих або зниклих безвісти військових, що воювали під час АТО. Тепер вони безперешкодно можуть перетинати кордон.