Мобілізація в Україні: коли повістка, надіслана поштою, вважається врученою
Джерело:
TelegrafВ Україні триває загальна мобілізація. У ТЦК пояснили певні нюанси щодо вручення повісток.
Після того, як минає 60 днів, відведених військовозобов'язаним на оновлення облікових даних, повістку можуть надіслати поштою. Речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін розповів, що в такому випадку повістка буде вважатись врученою.
Дивіться також Міноборони назвало приклади, коли військовозобов'язаний може бути "у розшуку"
Що стає підтвердженням вручення повістки
За його словами, повістка дійсно може бути надіслана рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення на адресу місця проживання військовозобов'язаного чи резервіста.
Якщо до 16 липня військовозобов'язаний не уточнив адресу свого місця проживання, повістку надсилають на його адресу зареєстрованого місця проживання.
При цьому день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше 14-го дня від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення,
– сказав Істомін.
Отримувач повістки не повинен підписуватись. Підтвердженням вручення повістки є:
- день отримання такого поштового відправлення, що підтверджується інформацією та/або документами від пошти;
- день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання
Як новий закон вплинув на темпи мобілізації
- Про мобілізацію в Україні розповів президент Володимир Зеленський на спільній пресконференції учасників третього саміту Україна – Північна Європа. Президент також пояснив, що новий закон вніс деякі зміни до попереднього закону про мобілізацію та воєнний стан в Україні.
- За його словами, після того, як новий закон 18 травня набув чинності, темпи мобілізації збільшились.
- Водночас варто відзначити, що відповідно до нового закону про мобілізацію, мобілізаційний вік в Україні починається з 25 років.