До речі, в категорію "у розшуку" можуть потрапити не лише військовозобов'язані чоловіки, а й жінки.

Дивіться також Коли "Резерв+" вважатиметься повноцінним електронним кабінетом: у Міноборони озвучили нюанси

У яких випадках людину можуть внести в категорію "у розшуку": приклади МО

Наприклад, це може бути громадянин, який не став на військовий облік після досягнення ним відповідного віку. Або ж громадянка, яка здобула медичну чи фармацевтичну освіту, але не стала на військовий облік.

Також до категорії "у розшуку" можуть потрапити:

  • Громадяни, що були зняті з військового обліку, але не стали назад на військовий облік у зазначений строк.
  • Громадяни, що були зняті з військового обліку, але після 18 травня зобов'язані стати на військовий облік і не зробили цього.
  • Громадянин, який перебуває на військовому обліку, не проживає за зареєстрованим місцем проживання та не повідомив про це ТЦК.
  • Громадянин, що отримав повістку, не з'явився до ТЦК у зазначену дату та час без поважних на те причин.
  • Громадянин, що отримав направлення на ВЛК, не пройшов комісію або після проходження комісії не з'явився повторно до ТЦК.
  • Громадянин, який після оновлення даних і проходження ВЛК отримав повістку про призов на військову службу під час мобілізації та не з'явився до ТЦК у зазначену дату та час без поважних на те причин.

У МОУ додали, що крім зазначених підстав не відкидається людський фактор, коли під час заповнення даних оператором реєстру "Оберіг" була допущена помилка або не внесені деякі дані. Однак все одно для того, щоб виправити ситуацію, людина має з'явитися до ТЦК та СП.

До речі, нещодавно повідомлялося, що Міноборони виправило помилку, через яку в застосунку "Резерв+" деякі громадяни мали безпідставний статус "у розшуку". Цей статус безпідставно мали понад 700 тисяч українців.