Інколи навіть дуже емоційно, – голова Комітету Ради про дискусії щодо мобілізації

7 січня 2024, 10:34
Читать новость на русском

Комітет Верховної Ради з нацбезпеки та оборони вже третій день розглядає законопроєкт про мобілізацію. Попри постійні дискусії, ймовірно, остаточне рішення буде вже через декілька днів.

Під час обговорення проєкту виникали жваві дискусії, лунали різні аргументи – інколи розмова була надто емоційною. Є низка дискусійних норм, які не схвалюють члени Комітету.

Дивіться також "На нулі" працюють далеко не всі: що потрібно розуміти про теперішню мобілізацію

Розгляд законопроєкту про мобілізацію

Олександр Завітневич розповів, що в обговореннях Комітету беруть участь і представники ЗСУ та Міністерства оборони. Зокрема, на засіданнях були присутні Валерій Залужний, Сергій Шаптала та міністр оборони – Рустем Умєров.

Зараз головне завдання знайти баланс між конституційними правами та необхідними заходами для вирішення завдань мобілізації, які ці права обмежують. Також необхідно врахувати можливості економіки,
– пояснив голова Комітету.

Він додав, що є вкрай складні питання фінансового забезпечення мобілізаційних заходів – тобто джерел покриття потреб. Загалом, окремі норми законопроєкту зміняться до його потрапляння до Верховної Ради.

За словами Завітневича, фінальне рішення Комітету щодо законопроєкту про мобілізацію буде вже у вівторок – тобто 9 січня.

Детально про законопроєкт

  • Кабмін 25 грудня 2023 року вніс до Верховної Ради законопроєкт, що передбачає нові правила щодо мобілізації. Проєкт вийшов дискусійним – наприклад, омбудсмен зазначив, що деякі норми у ньому суперечать Конституції. Наприклад, це стосується обмеження прав на розпорядження нерухомістю, керування особистим транспортом, використання грошей.
  • Обговорення законопроєкту про мобілізацію у Комітеті розпочалося 4 січня. Як повідомив секретар Роман Костенко, питання є практично до кожного пункту. Однак це не свідчить про те, що вони правильні чи не правильні. Часто вони просто написані так, що не зрозуміло, як їх правильно застосовувати – потрібні пояснення.
  • Рішення комітету стане ключовим етапом перед поданням документа на розгляд парламенту. Ініціатива має на меті оптимізувати процеси мобілізації та забезпечити готовність країни до часткової демобілізації.