Не підлягають мобілізації: адвокат пояснив, коли чоловіків знімають з військового обліку
Під час воєнного стану військовозобов'язані, які не мають відстрочки, можуть бути мобілізовані. Втім, частину чоловіків знімають з обліку.
Який граничний вік і коли військовозобов'язаного знімають з військового обліку, пояснив адвокат Ростислав Кравець, передає 24 Канал.
Радимо прочитати Чи випускатимуть за кордон і хто має право на відстрочку: все про військовий облік жінок
Який граничний вік перебування на військовому обліку
Кравець розповів, що запас військовозобов'язаних поділяється на першу та другу категорії.
До першої належать ті, хто проходив військову службу та здобув військово-облікову спеціальність. До другої – які не здобули або взагалі не проходили службу.
Відповідно до статті 28 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", запас військовозобов'язаних поділяється на два розряди, що встановлюються залежно від віку.
Так, військовозобов'язані, які перебувають у запасі та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу, поділяються на розряди за віком:
- перший — до 35 років,
- другий — до 60 років.
Військовозобов'язані офіцерського складу, які перебувають у запасі, теж поділяються на розряди за віком.
Зокрема, перший:
- молодший офіцерський склад — до 45 років;
- старший офіцерський склад – майор (капітан 3 рангу), підполковник (капітан 2 рангу) — до 50 років; полковник (капітан 1 рангу) — до 55 років;
- вищий офіцерський склад — до 60 років.
Другий розряд:
- молодший та старший офіцерський склад — до 60 років;
- вищий офіцерський склад — до 65 років.
До речі, граничний вік перебування в запасі другого розряду взагалі є граничним віком перебування в запасі.
Відповідно чоловіки, які досягли 60 років, не підлягають мобілізації, оскільки набули граничного віку перебування в запасі ЗСУ. Після досягнення граничного віку чоловіка виключають з військового обліку,
– зазначив адвокат.
Дивіться також З якими хворобами можуть мобілізувати: Міноборони розширило перелік
Зверніть увагу! Після досягнення 60 років чоловік може долучилися до Збройних Сил за власним бажанням і стати добровольцем.Що може зменшити потребу в мобілізації
Радник керівника ОП пояснив, завдяки чому можна скоротити мобілізаційні потреби в Україні та зменшити втрати особового складу на фронті. Михайло Подоляк зауважив, що, перш за все, необхідна далекобійна зброя.
Вона високоточна, на відміну від російської, і дозволяє знищувати далеко від переднього краю величезну кількість ворожих ресурсів та резервів. Зокрема, йдеться про ракети Taurus, ATACMS, додаткові снаряди до HIMARS тощо.
Завдяки цьому можна зменшити потребу в живій силі, тобто в мобілізації, і суттєво знизити наші втрати, зазначив Подоляк.