Чи можуть призвати осіб з хронічними захворюваннями: пояснення медичного експерта

10 вересня 2023, 17:44
Читать новость на русском

Джерело:

Armyinform

В Україні триває загальна мобілізація. Експерт пояснив, чи можуть призвати на військову службу тих, хто має хронічну форму різноманітних захворювань.

Командування Медичних сил ЗСУ спільно з МОЗ, командуваннями видів і родів ЗСУ розробили зміни до розкладу хвороб, станів та фізичних вад, які визначають ступінь придатності до військової служби. Представник Командування Медичних сил, підполковник медичної служби Дмитро Мірошниченко розповів, чи тепер можуть мобілізувати осіб із хронічними хворобами.

Дивіться також Бензоколонка без пального та рубль, що стрімко падає: як Росія загнала себе в економічну пастку

Вони й раніше служили у війську

За словами Мірошниченка, навіть до внесення змін люди до розкладу хвороб люди з хронічними захворюваннями служили у Збройних Силах України на різних посадах.

Це посади в підрозділах забезпечення, в навчальних центрах. Але є чимало прикладів, коли такі військовослужбовці успішно проходили службу і в інших військових частинах та підрозділах,
– пояснив Мірошниченко.

Він також додав, що раніше перебував на посаді начмеда військової частини та неодноразово стикався із тим, що військові лікарі під час обстеження стану здоров'я призовника робили висновок – обмежено придатний, хоча соматично він був абсолютно здоровим. За словами Мірошниченка, часто "обмежено придатні" можуть виконувати свої обов'язки не гірше, ніж його побратими.

Він наголосив, що з 2014 року в Україні дуже багато військових саме цієї категорії, які мають колосальний бойовий досвід.

"Ми намагаємося зберегти цих людей у війську, щоб вони цей колосальний унікальний досвід передавали молодим воїнам. Звісно, повторюся, якщо в нього для цього вистачає здоров’я, його стан не впливає на боєздатність підрозділу", – резюмував він.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає скасування відстрочки від призову під час мобілізації для деяких студентів, які здобувають другу вищу освіту після 30 років. Якщо особа є студентом коледжу, то вона має право на відстрочку від призову, не зважаючи на вік, оскільки на сьогодні чинним законодавством України не встановлені обмеження по віку чи за кількістю вже отриманих освіт для здобуття нової освіти.
  • Міністерство оборони України внесло зміни до положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України. Згідно з ними, розширили обов'язки ВЛК. Юрист Володимир Романчук пояснив, що чоловік призовного віку отримав можливість подати комісії медичні документи щодо стану свого здоров'я.
  • На контрактну службу в Україні можуть прийняти тих, хто не підлягає призову за законодавством, однак є певні виключення. Про них розповів начальник Кременчуцького районного ТЦК та СП Роман Сушко. Сушко розповів, що ТЦК не може мобілізувати осіб з інвалідністю. Проте, якщо вони самі виявлять бажання служити, їх направляють на ВЛК. Тоді комісія вирішує, чи може людина служити