Гуменюк назвала прогалини в законодавстві щодо мобілізації: про що мовиться

19 лютого 2023, 11:10
Читать новость на русском

Законодавство, що стосується мобілізації, на жаль, не настільки досконале, аби на 100% сформувати необхідний ресурс. Річ у тім, що воно здебільшого опирається на підвищену свідомість громадян.

Про це в ефірі програми "Свобода LIVE" повідомила керівниця пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк. Речниця також додала, що, в ідеалі, кожен громадянин призовного віку повинен бути свідомим і час від часу приходити в територіальний центр комплектування.

Читайте також Бронювання працівників: 7 ознак того, що підприємство – критично важливе для економіки

Існує багато випадків, непередбачених законом

За словами Наталії Гуменюк, законодавство про мобілізацію в Україні не є ідеальним. Воно має певні прогалини й передбачає підвищену свідомість громадян.

Проте в реальності це не завжди так. В ідеалі кожен громадянин країни мобілізаційного віку повинен періодично приходити в місцевий центр комплектування, поновлювати про себе інформацію, проживати за місцем реєстрації та, отримавши повістку, з'явитися до військкомату.

Ми розуміємо з вами, що це в абсолюті така ситуація. Дуже багато людей не проживає за місцем реєстрації й не буває там довготривалий час. Дуже багато людей спеціально уникають цього. Тому є такі прогалини в законодавстві. Але є план мобілізаційного ресурсу,
– пояснила Гуменюк.

Створення резерву необхідне, щоб дати іншим військовим трохи перепочити

Мобілізаційні заходи, які зараз відбуваються в країні, спрямовані на те, щоб військові, які вже рік перебувають у зоні бойових дій, мали змогу відновити свої сили та відпочити. Українські захисники воюють у надскладних умовах, особливо ті, що зараз на Сході країни, а військо ворога, не зважаючи на колосальні втрати, поповнюється новомобілізованими.

Тобто виведення з зони активних бойових дій, перебування певний час на більш спокійній території, відновлення сил і повернення на позиції. Для цього і формується мобілізаційний ресурс,
– зазначила речниця.

Зверніть увагу Повістки, покарання і повернення в Україну: юрист розповів усе про військовий облік за кордоном

Юрист пояснив, де законно можуть вручити повістку

Юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак розповів 24 Каналу, де можуть законно вручати повістки. Нагадаємо, що в країні вже майже рік триває загальна мобілізація населення та воєнний стан через російську агресію.

Останнім часом почастішали скарги від українців про нібито незаконне вручення повісток у громадських місцях. Однак, як пояснив юрист, військовозобов'язані можуть отримувати повістки не тільки за місцем проживання, але й у громадських місцях.

Українське законодавство не визначає чіткого місця, де саме може бути вручено повістку. У зв'язку з цим, працівники територіальних центрів комплектування можуть вручити повістку будь-де.