Що робити, якщо повістка прийшла на роботу: відповідь юриста
Джерело:
"Дзеркало тижня"Згідно із законом, люди можуть отримувати повістки за місцем праці. Юрист розповів, що робити у випадку, коли документ надійшов на роботу.
Роботодавець перший, хто забезпечує збирання інформації, надання її до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, коли працівникам надходить повістка. Про це розповів адвокат Кирило Казак.
Цікаво Що чекає на військовозобов'язаних жінок, які мають стати на облік, але виїхали за кордон
Які дії роботодавця
Якщо повістка надійшла на підприємство, роботодавець повинен:
- видати наказ про повідомлення призовників та військовозобов'язаних про їх виклик до Територіального центру комплектування та соцпідтримки (ТЦК та СП);
- довести наказ до відома призовників у частині, що стосується забезпечення їх прибуття за викликом до ТЦК та СП;
- протягом 3 днів надіслати копію наказу до ТЦК та СП;
- обов'язково проконтролювати результати оповіщення та прибуття призовників та військовозобов'язаних до ТЦК та СП.
Окрім того, керівник підприємства зобов'язаний проконтролювати прибуття військовозобов'язаного до ТЦК та СП. Якщо його працівник не прибуде у визначений термін до військкомату, то він має про це попередити у відповідні служби.
Якщо ж працівник відмовляється підписувати наказ про необхідність явки у військкомат, роботодавець повинен скласти акт про відмову від підпису. Під час процедури мають бути присутні троє людей. Акт роботодавець має відправити до ТЦК та СП.
Чи є гарантії для працівника
Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин" свідчить про те, що роботодавці не сплачуватимуть зарплати працівникам, які мобілізовані або призвані до військової служби під час воєнного стану.
Варто переглянути – з'явилися нові деталі наступу ЗСУ на Херсонщині: відео