Не з'явились добровільно у ТЦК після 24 лютого: чи загрожує чоловікам покарання

17 жовтня 2023, 11:31
Читать новость на русском

Джерело:

"Факти. ICTV"

В Україні через війну з Росією триває воєнний стан і мобілізації. Військовозобов'язаних чоловіків закликають приходити в ТЦК, щоб оновити дані. Чи існує покарання для чоловіків, які не приходять у ТЦК добровільно, розповіли юристи.

Голова Адвокатського об'єднання "Кравець і партнери", адвокат Ростислав Кравець пояснив, чи можуть бути притягнені до відповідальності чоловіки, які добровільно не з'явилися у військкомат після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.

Дивіться також Виїзд за кордон, облік жінок і боротьба з корупцією: чи посилять мобілізацію в жовтні 2023

Що буде з чоловіками, які добровільно не з'явилися у ТЦК

Він заявив, що інформація про обов'язок прийти у військкомат впродовж 10 днів після введення воєнного стану є неправдивою.

За його словами, в українських чоловіків немає зобов'язання зʼявитися у ТЦК ні після 24 лютого, ні після 25-го, ні в будь-який інший час.

Немає правила, що впродовж 10 днів з моменту запровадження воєнного стану треба з'явитись у ТЦК. Це вигадана історія,
– сказав Ростислав Кравець.

Він наголосив, що строки притягнення до відповідальності всі пропущені. Окрім того, організувати належним чином реалізацію військового обліку і мобілізації мають саме представники ТЦК, а не українські чоловіки.

Яке покарання передбачене за ігнорування повісток

Чоловікам, які отримали повістку, однак не з'явилися до ТЦК, загрожує адміністративна відповідальність. Це може бути штраф у 3400 – 5100 гривень.

Якщо повістку проігнорувати кілька разів, то можна потрапити й під кримінальну відповідальність.

Відповідно до закону, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період – карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Кого мобілізуватимуть восени

  • У ЗСУ розповіли, кому насамперед видаватимуть повістки восени. У пріоритеті для армії – фахівці із досвідом.
  • Мовиться про танкістів, штурмовиків, піхотинців, артилеристів, операторів безпілотних апаратів, медичний персонал і водіїв.
  • Додамо, що військовозобов'язаними в Україні є чоловіки віком від 18 до 60 років. Ця вікова категорія громадян повинна оновлювати свої дані в ТЦК і СП.