Мобілізація в Україні: у ЗСУ чітко перерахували законні способи вручення повісток

25 грудня 2023, 14:54
Читать новость на русском

Джерело:

"РБК-Україна"

Мобілізація чоловіків в Україні триває згідно з потребами та запитом Генштабу та Міноборони. Саме ці відомства визначають мобілізаційні обсяги. Вручення повісток чітко регламентоване і відбувається згідно з законодавством.

Важливо пам'ятати, що вручення повісток у громадських місцях не є забороненим. Той факт, що зачасту чоловіки ігнорують оновлення військово-облікових даних у ТЦК сприяє тому, що повістки усе частіше вручають саме у такий спосіб. 

Дивіться також Демобілізація, призов студентів і списки роботодавців: якою буде мобілізація в грудні 2023

Начальник служби зв'язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо чітко пояснив, які законні способи вручення повісток. 

Хто може вручати повістки 

Передусім потрібно розуміти, що заходи з оповіщення здійснюються представниками органів місцевої влади. Це можуть бути:

  • представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП),
  • керівники підприємств усіх форм власності,
  • представники ЖЕКів та ОСББ,
  • а також селищні голови, старости і представники територіальних громад.

"Це саме ті особи, які можуть вручати повістки військовозобов'язаним для того, щоби вони з'явилися в свій ТЦК та СП для проходження медичної комісії та уточнення своїх військово-облікових даних", – зазначив Володимир Фітьо.

Якщо повістка у поштовій скриньці 

На запитання від журналістів про те, чи допустиме і головне законне вкидання повісток у поштові скриньки або, наприклад, всування цих повісток у двері квартир, представник Сухопутних військ зазначив, що це насправді ні до чого не зобов'язує чоловіка. 

Водночас він наголосив, що це у випадку, якщо громадянин – свідомий і оновив свої дані. 

Це оповіщення про те, що чоловіку варто звернутися до свого ТЦК та СП. Тобто, з якихось причин особи, які мали йому вручити повістку, його не застали вдома. І в такий спосіб цю людину просто проінформували, – пояснив він. 

Фітьо також додав, що в принципі чоловік цю повістку може просто проігнорувати, тому що її треба вручати особисто у руки.

"Якщо людина в такий спосіб не уникає оновлення своїх військово-облікових даних чи мобілізації – то вона, звичайно, після того, як побачить, що в нього є така повістка, з'явиться у свій ТЦК та СП і оновить свої дані, ба більше, якщо у людини є якісь законні причини на отримання відстрочки", – додав він. 

Мобілізація в Україні: актуально про головне 

  • Народні депутати підготували великий законопроєкт щодо мобілізації та проходження військової служби. Зокрема у ньому пропонують встановити призовний вік по мобілізації 25 років замість 27 років.
  • Сьогодні, 25 грудня, уряд мав би внести відповідний законопроєкт.