Могильов прийшов до Парламенту, але не заговорив
Опозиція викликала під час запитань до уряду міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова. Хотіли почути пояснення щодо дій міліції, яка не пускала нардепів на засідання суду у справі Тимошенко. Але слухати передумали.
“Це честь - стояти перед українським народом на цьому місці, за цією трибуною,її потрібно заслужити своєю працею. На жаль, сьогодні пан Могильов, ми Вам не можемо представити цієї можливості, тому що ми - всі депутати, залишилися за огорожею перед обличчями Ваших підлеглих, за Вашим наказом, тому будь ласка, відповідайте на запитання і говоріть свою промову за огорожею!“ - народний депутат, БЮТ Андрій Кожем'якін.
Це честь - стояти перед українським народом на цьому місці, за цією трибуною,її потрібно заслужити своєю працею
Опозиційна блокада трибуни здивувала провладну більшість - мовляв, і в них запитань до урядовців назбиралося.
“Наші шановані колеги самі запросили представників уряду для того, щоб задати запитання і отримати відповіді, а не для того, щоб когось принижувати“, - вважає голова фракцїі Партії регіонів Олександр Єфремов.
“Або давайте ми будемо проводити розгляд цього питання, або я запропоную Кабінету Міністрів, якщо вони погоджуються на таку ситуацію. На таке спілкування, будь ласка, якщо - ні, я вимушений буду зняти це питання з розгляду“, - заявив голова Верховної Ради України Володимир Литвин.
До порядку денного включили 4 проекти закону про вибори народних депутатів України. Той, що знаходиться на розгляді Венеціанській комісії, і ще 3 - опозиційні.
“Регіональні відкриті списки - це той позитив, який сьогодні необхідний для того, щоб влада була підзвітною, підконтрольною все ж таки виборцю“, - каже народний депутат, НУ-НС Микола Катеринчук.
Нагадаємо, остаточного висновку Венеціанська комісія ще не надсилала, але висловила ряд зауважень до нового виборчого закону авторства Президента України.