У Мінкульті показали образ монумента "Батьківщина-мати" без радянського щита

13 липня 2023, 12:39
Читать новость на русском

Джерело:

Мінкультури

В Україні продовжує повним ходом йти декомунізація та позбавлення згадок про радянську спадщину. Невдовзі черга може дійти до монумента "Батьківщина-мати" у Києві.

Принаймні це нам дають зрозуміти у Міністерстві культури та інформаційної політики. Для цього навіть виклали ролик, який демонструє, що замість радянської символіки на щиті монумента буде величезний Тризуб.

Читайте також У Дрогобичі не зноситимуть пам'ятник радянському солдату: що з ним вирішили зробити

Щит позбудеться радянського клейма

"Батьківщина-мати" з гордим, спокійним обличчям дивиться на Схід, в бік ворога. Рівно піднятим мечем, вона не робить замах, лише показує, що має силу, а щит демонструє готовність захищати Україну. Щит, який позбудеться радянського клейма,
– кажуть у відомстві.

У міністерстві підкреслюють, що на момент декомунізації монумента очікували з дати проголошення незалежності України. Неодноразово намагалися зрушити з місця це питання державні та культурні діячі. Вони пропонували позбутися радянської символіки та прикрасити щит "Батьківщини-матері" Тризубом.

У Мінкульту показали відео. На ньому можна побачити візуалізацію оновленого монумента. Невдовзі – правда, невідомо коли – на щиті вже не буде символіки кривавого режиму, який забрав життя мільйонів українців.

"Батьківщина-мати" невдовзі може позбутися радянського герба: дивіться відео

Зауважимо, що 13 липня о 13:00 відбудеться брифінг у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Під час нього обговорюватимуть масштабний проєкт МКІП – "Тризуб Батьківщини". Він передбачає заміну герба СРСР на щиті монумента "Батьківщина-мати" на український.

Додамо, що у червні вирішили перейменувати парк Горького у Харкові. Відповідне рішення ухвалила місцева влада.

Як тепер називають парк Горького

Як зазначив міський голова Ігор Терехов, він тепер називатиметься Центральний парк культури і відпочинку. Але це ще не все. Крім того, перейменували 4 вулиці у місті:

  • вулиця Плеханівська тепер називається на честь лідера "Фрайкору" Георгія Тарасенка,
  • вулиця Державінська – на честь командира батальйону "Вовки Да Вінчі" Дмитра Коцюбайла,
  • вулиця Броненосця "Потьомкіна" – на честь легендарного комбата та нацгвардійця Олега Громадського,
  • безіменний сквер на Конторській, навпроти будинку №5, названий на честь бойової медикині Владислави Черних.

За словами Терехова, ці герої загинули за всіх українців. Вони також віддали свої життя за свободу Харкова та незалежність країни.