Росія "виловлює" американців: у Москві затримали громадянина США через мармелад з канабісом
- 7 лютого Російські митники затримали 28-річного громадянина США у московському аеропорту Внуково зі звинуваченням у контрабанді наркотиків через цукерки, у складі яких були похідні конопель.
- Затримання сталося на тлі звільнення іншого американця, Марка Фогеля, засудженого в Росії за аналогічними звинуваченнями.

Країна-агресорка показала, як відбувалося затримання громадянина США у московському аеропорту Внуково. Проти американця порушили кримінальну справу за статтею про контрабанду наркотиків.
7 лютого російські митники затримали 28-річного громадянина США, що прибув зі Стамбула. У багажі іноземця знайшли цукерки, одним зі складників яких були похідні коноплі. За словами американця, вони "були прописані йому лікарем", передає 24 Канал із посиланням на "Голос Америки".
Дивіться також У російському МЗС заявили, що Рубіо і Лавров поговорили телефоном: деталі розмови
Мармелад із каннабіноїдами
15 лютого російські ЗМІ опублікували зображення затриманого американця, якого звати Калеб Вейн Баєрс. Відомо, що проти чоловіка вже порушили кримінальну справу за статтею про контрабанду наркотичних засобів у значному розмірі. Американцю загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі зі штрафом близько 7 тисяч доларів США.
Показово, що це сталося на тлі звільнення іншого американського громадянина, засудженого у Росії за цією ж самою статтею. Йдеться про американського викладача Марка Фогеля. Саме по нього 11 лютого до Москви приїздив спецпосланець Трампа Стів Віткофф. Сам президент США назвав повернення Фогеля "початком відносин", які "покладуть край війні Росії проти України".
Нагадаємо, що Фогеля затримали в аеропорту Шереметьєво у серпні 2021 року. У багажі викладача знайшли 17 грамів медичної марихуани. У США йому прописали її як засіб проти хронічного болю. У червні 2022 Фогель був визнаний винним у торгівлі наркотиками і засуджений до 14 років.
Зазначимо, що Фогеля обміняли на засудженого у США за відмивання 4-х мільярдів доларів російського кіберзлочинця Олександра Вінника.