У МОЗ допустили посилення карантину через Омікрон і назвали терміни
Джерело:
"Укрінформ"Головний санітарний лікар заявив, що попередньо відомо, – Омікрон майже вдвічі більш інфекційний, ніж штам Дельта, тож подвоєння кількості випадків становить у середньому від 1,5 до 3 днів. За думку Ігоря Кузіна, в Україні можуть посилити карантин.
Проте це можливо у випадку активного поширення нового штаму коронавірусу Омікрон. Інформацію лікар розповів під час інтерв'ю.
До теми В Ізраїлі препарат від COVID-19 вилікував 100% пацієнтів: результати випробувань
Ігор Кузін розповів про ймовірне посилення карантину через Омікрон
Головний санітарний лікар розповів, що наразі важко спрогнозувати, як саме Омікрон себе поводитиме.
Будемо дивитися, які норми виявляться більш ефективними, і скоріш за все – відповідні коригування можуть бути внесені й до нашого адаптивного карантину стосовно посилення маскового режиму, стосовно обробки рук,
– розповів Кузін.
Він також пояснив, що наразі важко робити прогноз по поширенню Омікрону. Саме тому поки що основний фокус зводиться до виявлення нових випадків Омікрону і до максимального їх обстеження.
Однак Кузін пояснив, що перегляд можливий наприкінці січня, коли точно матимуть обґрунтовані прогнози щодо поширення нового штаму.
Коротко про штам коронавірусу Омікрон
- Омікрон виявили у листопаді 2021 року. Він виник у Південній Африці. З того часу поширився у 110 країнах світу.
- В Україні перший випадок Омікрону зафіксували 18 грудня. 21 грудня хворий вже одужав. Відомо, що людина, яка захворіла, повернулася з Об'єднаних Арабських Еміратів. Саме там вона мала контакт з хворими на COVID-19.
- Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі розповів, що Омікрон заразніший за інші варіанти вірусу, але менш небезпечний.
- Проте, згідно з дослідженнями, штам коронавірусу Омікрон протікає на 70% легше і спричиняє на 80% менше госпіталізацій, у порівнянні з варіантом Дельта.
Віктор Ляшко про Омікрон, 1000 для вакцинованих та карантин на Новий рік – дивіться відео