МОЗ хоче створити відділення невідкладної меддопомоги у лікарнях

20 вересня 2016, 17:58
Читать новость на русском

Міністерство охорони здоров'я України пропонує створити на базі лікарень відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги, які прийматимуть пацієнтів від працівників "швидкої" і надаватимуть їм допомогу на догоспітальному етапі.

Така ініціатива міститься в баченні МОЗ процесу удосконалення системи невідкладної медичної допомоги, оприлюдненої відомством на його веб-сайті.

Наша мета – створення відділень на базі лікарень з цілодобовим доступом до базових методів діагностики – лабораторія, рентген, УЗД – і лікування. Тут цілодобово працюватимуть кваліфіковані лікарі невідкладних станів та медсестри з усім необхідним обладнанням для діагностики і дійсно невідкладного лікування,
– мовиться у повідомленні МОЗ.

Там наголошують, що в процесі реформування системи екстреної медичної допомоги лікарі і фельдшери пройдуть додаткове навчання.

Читайте також: Українцям готують систему медстрахування

Післядипломні курси, ліцензування та сертифікація всіх фахівців на догоспітальному етапі дозволить контролювати практичні навички виконання сучасних протоколів,
– зазначають у МОЗ.

Крім того, відомство пропонує привести у відповідність до потреб і західних норм кількість "карет швидкої допомоги" і розташування підстанцій.

МОЗ також пропонує удосконалити диспетчерську систему, яка забезпечуватиме миттєвий зв'язок з оператором, напрямок до місця події найближчої карети, відсіювання непрофільних дзвінків, а також створити колл-центр, в який можна будить звернутися за медичною порадою.

У той же час відомство не уточнює, якими нормативними актами будуть впроваджуватися пропоновані зміни.

До слова, заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк розраховує на впровадження принципу вільного вибору лікаря пацієнтом і залежності заробітних плат лікарів від кількості пацієнтів до середини 2017 року.