Можете не турбуватися, – політолог зі США про допомогу Україні
Україна наразі не отримала 61 мільярд допомоги від США, адже Конгрес не проголосував за виділення цих коштів. Водночас в західних ЗМІ з'являються припущення, що політика Вашингтону щодо Києва може змінитися, і це позначиться на виділенні коштів нашій державі.
Політолог із США Раміз Юнус розповів 24 Каналу, що адміністрація Джозефа Байдена не буде змінювати свою тактику щодо підтримки України. Водночас допомога Києва може ще підсилитись, тому що Білому дому потрібні успіхи в Україні.
До теми Є над чим працювати: чи вплине заява посла США про масовану атаку на надання допомоги Україні
Намагаються взяти максимум з цієї ситуації
Він зазначив, що тактика Байдена щодо війни є такою: не дати Україні програти та не дати Росії виграти. Ба більше, у другій половині 2024 року, коли президентські перегони в США набиратимуть обертів, адміністрація Байдена має підсилити підтримку України, інакше Байден не зможе виграти вибори.
В цьому сенсі Білий дім докладатиме зусиль, що військова підтримка України продовжувалась.
Можете не турбуватися, ні на жоден день допомога не припиниться,
– запевнив політолог.
Все те, що відбувається довкола виділення коштів України, вважає він, це шоу. Саме демократи та демократичній ЗМІ нагнітають "пристрасті" щодо цього питання. А республіканці не дуже переймаються через це, адже знають, що самі й гальмують виділення коштів Україні, і намагаються взяти максимум з цієї ситуації. Насамперед їм важливо досягти компромісу з міграційного закону.
Кожен має отримати своє
Саме задля розв'язання цієї проблеми держсекретар Ентоні Блінкен особисто поїхав до Мексики, де проводив зустрічі на вищому рівні.
"Це свідчення того, наскільки в США всі зацікавлені у тому, щоб вже у січні Нового року законопроєкт, який передбачає зокрема виділення Україні 61 мільярда доларів, було ухвалено. А також кожний отримав своє: республіканці компромісний міграційний закон, а демократи бюджетні асигнування. Без них представники демократичної партії не зможуть заробляти політичний рейтинг на підтримці України, Ізраїля або Тайваню", – наголосив Раміз Юнус.
Допомога Україні від США: що відомо
- Конгрес протягом кількох місяців не може проголосувати щодо пакета допомоги на додаткові 106 мільярдів доларів, з них Україна мала б отримати 61 мільярд.
- Проте законопроєкт досі не проголосований через конфлікт між представниками Демократичної та Республіканської партій. Каменем спотикання між ним стала питання міграційної політики США, яку республіканці хочуть кардинально змінити.
- Для досягнення компромісу у цьому питанні держсекретар Ентоні Блінкен поїхав до Мексики, щоб домовитись про зменшення потоку мігрантів до США. Відомо, що майже 10 тисяч людей щодня нелегально переходять американсько-мексиканський кордон, щоб потрапити до США.
- Водночас Вашингтон виділив Україні пакет допомоги на суму 250 мільйонів доларів, який має задовольнити найнагальніші потреби ЗСУ. Зокрема пакет складається з додаткових боєприпасів для ЗРК NASAMS, зенітних ракет Stinger, компонентів системи ППО, боєприпасів для HIMARS, снарядів 155 і 105 міліметрів, ракет TOW, Javelin та АТ-4, 15 мільйонів патронів до стрілецької зброї тощо.