Музей Метрополітен: що можна побачити у місці, яке називають культурним центром світу
Художній Музей Метрополітен є культурним центром не тільки всього Північноамериканського континенту, але, можливо, і всього світу.
"Афера Томаса Крауна", "Коли Гаррі зустрів Саллі", "Зберігаючи віру". У кожному з цих фільмів є кадри, зняті в Музеї мистецтва Метрополітен. Цей музей – зірка розумного Нью-Йорка. Кількість інтелектуалів та вчених, які щодня відвідують Метрополітен, уже давно перетворила його на такий собі університет мистецтва.
У якому ще музеї можна запросто зустріти Мішель Обаму чи Сару Джесіку Паркер? Хто, крім Метрополітену, дозволить собі найняти власного флориста просто тому, що букети в холі – це красиво?
Утім, жодного снобізму. Метрополітен заснували понад півтора століття тому, щоб пересічні ньюйорківці отримали доступ до мистецтва – і так відчули, що життя прекрасне. На відкриття музею скинулися бізнесмени, фінансисти та митці, які жили наприкінці тисяча вісімсотих. Нині це музей, який більшість американців по-дружньому називає "Мет".
Читайте також: Два мільйони років історії людства в одному будинку: чим вражає Британський музей
В цьому музеї уперше люди знайомляться з Рембрандтом, Рафаелем та Караваджо. Відвідувачі вивчають храми Давнього Єгипту й оздоблення осель древніх римлян. Дивляться на колекцію найстаріших музичних інструментів і гуляють по садах, які років триста тому висаджували навколо монастирів. Два мільйони артефактів музею охоплюють п'ять тисяч років мистецтва.
Мабуть, ніхто не вміє співпрацювати зі знаменитостями краще, ніж Метрополітен. Щороку там проводять благодійний вечір Мет Гала. Збирають кошти на діяльність Інституту костюму – це теж департамент Мету. Не існує співака чи актора, який не мріє потрапити на розкішний вечір. І всі роблять щедрі пожертви. Червоною доріжкою музею проходили, наприклад, Бейонсе, Ріана, Джордж Клуні та Джей Зі.
Сам Інститут костюму – мекка для модників. Там знайшов прихисток найкращий одяг, який людство створювало, починаючи з 15-го століття. До речі, сукні й фраки виставляють на огляд у крилі, названому на честь легендарної редакторки журналу Vogue Анни Вінтур.
Читайте також: Космічна подорож: музей в США, що вражає історією всесвіту та видатними досягненнями людства
Метрополітен складається з трьох філій, усі розташовані на Манхеттені. Найзнаменитіша – на П’ятій Авеню. Там – найбільша колекція картин.
Стіни музею ви покинете зі спеціальною наліпкою, яка гордо сповіщає, де ви щойно були. Вхід у будь-яку частину Метрополітену вартує 25 доларів.