МВС відбиратиме права у нетверезих та скасує довіреності на авто

13 лютого 2011, 16:35

Міністерство внутрішніх справ пропонує скасувати довіреності на авто, обмежити термін дії водійських прав до 10 років і забирати посвідчення у нетверезих водіїв.

Нагадаємо, нині за керування автівкою напідпитку можна відбутися штрафом, на розгляд суду. У представників ради автомобілістів з усіх новацій сумнів викликає лише норма зробити водійське посвідчення із терміном дії.

”Посвідчення видається на постійно, щоб це не зробити кормушкою, щоб видавати пластикове посвідчення за 400 гривень і кожні 5 років його міняти і цим заробляти. Посвідчення видається на все життя. Але людина повинна його підтримати, наприклад, принести довідку, що стан здоров'я у неї нормальний”, - каже заступник співголови Ради Автомобілістів при Кабінеті Міністрів Олег Назаренко.

Перескладати іспити в автошколі водії не повинні, - переконані експерти, оскільки це провокуватиме корупцію. Деяких фахівців насторожує і скасування довіреностей.

“Коли у людини є на руках довіреність нотаріально завірена – це документ, який можна пред’явити, який доказує, що ти маєш право керувати цим авто. Коли такої довіреності не буде, а буде лише запис в базі ДАІ, залишається питання – а якщо будуть якісь нюанси? Припустимо, цей запис не потрапив в базу даних ДАІ і ви ніяк не зможете довести, окрім того, що скажете що запис є. Тобто тут залишається багато нюансів. Коли вони будуть пропрацьовано технічно – залишається невідомим”, - каже автоадвокат Костянтин Воловик.

“Можливо воно і не буде коштувати нічого, але напевно займе набагато більше часу, аніж прийти і просто виписати ту довіреність. Це з досвіду роботи з нашими держструктурами, з чиновницьким апаратом. Тому що там напевно будуть черги, будуть прийомні дні, черги і так далі. Це перетвориться для водіїв у чергове ходіння по якомусь замкнутому колу”, - каже незалежний експерт Олександр Ганієв.

А от самі учасники дорожнього руху одностайні лише в одному - нетверезого водія не має бути за кермом.

Втім, у міністерстві запевняють, силоміць впроваджувати нові ініціативи не будуть, спочатку порадяться з народом.

“Всі зміни, які ми будемо вносити, ми будемо публікувати на сайтах і протягом місяця, як мінімум отримувати інформацію, думки жителів про ці зміни. А потім вже на основі всіх цих думок будемо приймати рішення про створення того чи іншого документа в тому вигляді, який найбільше влаштовує населення держави”, - каже міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов.

У відомстві нововведення пояснюють європейською практикою і відмовлятися від них не збираються.