МЗС України пояснило представникам ПАРЄ умови повернення своєї делегації
Заступник міністра закордонних справ та спецпредставник України в ООН Сергій Кислиця зустрівся з лідерами найбільших політичних груп ПАРЄ. У ході зустрічей було обговорено повернення української делегації до роботи Асамблеї та його умови.
Кислиця, зокрема, наголосив про важливість виходу Ради Європи з кризи та відновлення до неї довіри після повернення до роботи Парламентської асамблеї Росії. Про це повідомляє МЗС України.
Цікаво: Як будуть контактувати делегації України та Росії у ПАРЄ
Український дипломат провів зустрічі з лідерами двох найбільших політичних груп у стінах ПАРЄ:
- Алєксандр Почей – голова групи Європейської народної партії;
- Франк Швабе – голова групи соціалістів, демократів та зелених.
Сергій Кислиця зазначив, що для організації принципово важливим є забезпечення виконання Росією своїх статутних зобов'язань та вимог самої Асамблеї, серед яких припинення збройної агресії проти України.
Тут мовиться про припинення порушення прав людини на окупованих територіях, а також повернення анексованого Криму і звільнення окупованих частин Луганської і Донецької областей.
У ході зустрічей наголошувалося, що Рада Європи має залишитися авторитетним джерелом правових стандартів у сфері демократії, верховенства права, прав людини, соціальної єдності для усіх без винятку її членів.
До слова: Що дав Україні демарш в ПАРЄ через Росію
Сергій Кислиця наголосив, що Україна у ПАРЄ не підтримуватиме жодних ініціатив, які послаблюватимуть можливості реагувати на порушення державами-членами принципів та цілей Ради Європи.
Водночас він запевнив, що українське МЗС своєю роботою у Комітеті міністрів демонструватиме повне виконання своїх зобов'язань як повноправного члена РЄ.
Повернення Росії в ПАРЄ і демарш України
- 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного режиму та повернення Росії до роботи в організації без обмежень права голосу. Українська делегація одразу покинула залу засідань та призупинила роботу в організації.
- Нова українська делегація також відмовилась від участі в осінній сесії. До українського бойкоту також приєднались Латвія, Литва, Естонія та Грузія. Держави спільно з Україною створили групу в ПАРЄ під назвою Baltic Plus. Її головні принципи – засудження російської агресії.
- Верховна Рада 16 січня проголосувала за постанову про участь української делегації в січневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.
Хто підтримав повернення російської делегації у ПАРЄ / інфографіка 24 каналу