Це узгоджена позиція парламенту делегації, комітету, Міністерства закордонних справ та Офісу Президента. На цьому наголосила нова очільниця української делегації у ПАРЄ Єлизавета Ясько в інтерв`ю "НВ".
До теми: За ПАРЄ соромно, але прогинатися не збираємося, – Кулеба про подальшу долю України в Асамблеї
Ясько зазначила, що "на такі кроки потрібно йти, якщо хочемо мати повагу до себе".
Нам вже не можуть сказати, що це позиція колишньої делегації. У нас більш збалансований підхід, що дуже важливо. … Політичний протест – це завжди позиція,
– наголосила вона.
Голова української делегації додала, що не можна було приїхати після попередніх подій.
Якби ми просто туди приїхали після того, як попередня українська делегація влаштувала демарш, то це б виглядало, ніби ми — закрили очі на те, як була повернута делегація РФ в ПАРЄ", – пояснила Ясько.
Вона зазначила, що українська делегація "не могла погодитися з цією образою цінностей самої Ради Європи і з усім, що відбувалося в червні минулого року" (повернення делегації Росії – 24 канал).
Якби ми просто приїхали в ПАРЄ, виглядало б так, що нам все одно на рішення про повернення Росії. Але ми вирішили замість осінньої сесії витратити час на знайомство і консультації з членами асамблеї, зокрема й з тими людьми, які підтримали РФ, намагаючись їх переконати,
– додала Ясько.
Водночас очільниця делегації України назвала "прецедентом" те, що у відповідь на український демарш колишню делегацію України просто позбавили повноважень в ПАРЄ, не допустивши до роботи в комітетах і в залі.
"На жаль, подібний прецедент чи не вперше за всю історію роботи ПАРЄ був використаний керівництвом Ради Європи. Це свідчить про подвійні стандарти", – сказала вона.
Україна повертається в ПАРЄ. Верховна Рада проголосувала за постанову про участь української делегації в січневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи. Україна повертається до ПАРЄ після скандалу, який виник через повернення туди Росії.
Чому Україна не брала участі в останній сесії ПАРЄ
- Через Росію. Осіння сесія ПАРЄ тривала у Страсбурзі протягом 1-4 жовтня. Українська делегація не брала участі в сесії через повернення російської делегації до Асамблеї.
- До українського бойкоту також приєднались Латвія, Литва, Естонія та Грузія. Держави спільно з Україною створили групу в ПАРЄ під назвою Baltic Plus. Її головні принципи – засудження російської агресії.
- Україна після відмови від участі в сесії заявила, що проводитиме консультації з метою повернення довіри до ПАРЄ. Окрім того, у Раді підкреслювали, що представники старої делегації за звичною для Асамблеї практикою зберігають право брати участь у роботі сесії.
Влітку 2019 українські парламентарії, які представляли ще минуле скликання Ради, призупинили роботу в ПАРЄ через повернення туди російьскої делегації. Це рішення підтримали Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Нідерланди, Австрія та Норвегія. Делегацію РФ вигнану з асамблеї три роки тому після захоплення Криму та розв’язання війни на Донбасі.
Хто голосував за повернення Росії у ПАРЄ/ Інфографіка 24 Каналу