З Росією необхідно розмовляти тільки в межах міжнародного права, про це сказала глава української делегації у ПАРЄ Єлизавета Ясько в інтерв'ю "НВ".

До теми: Що дав Україні демарш в ПАРЄ через Росію

Вона наголошує, що "з Росією необхідно розмовляти тільки в межах міжнародного права".

Якщо в дебатах Росія говорить про неправильні і фейкові наративи, звичайно, ми повинні відповідати, вступати в діалог, доносити свою позицію. Але це не означає, що ми повинні дружити з ними і забувати, хто агресор. Правда і міжнародне право на нашому боці,
– сказала Ясько.

Водночас очільниця делегації України наголосила, що"потрібно не допустити, аби в Європі забували про правду". Однак, за словами Ясько, для цього потрібно багато працювати Україні.

Повернення Росії в ПАРЄ і демарш

  • 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного режиму та повернення Росії до роботи в організації без обмежень права голосу. Українська делегація одразу покинула залу засідань та призупинила роботу в організації.
  • Нова українська делегація також відмовилась від участі в осінній сесії. До українського бойкоту також приєднались Латвія, Литва, Естонія та Грузія. Держави спільно з Україною створили групу в ПАРЄ під назвою Baltic Plus. Її головні принципи – засудження російської агресії.
  • Верховна Рада 16 січня проголосувала за постанову про участь української делегації в січневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.

ПАРЄ Україна Росія
Хто голосував за повернення Росії у ПАРЄ/ Інфографіка 24 Каналу