На кордоні з Польщею та Росією створять спільні пункти контролю
Цього тижня команда “Євро-2012” - так тепер себе називають ті, хто причетні до підготовки до футбольної першості - впевнено заявила, що на цей момент вже ніхто не сумнівається - “Євро-2012” прийматимуть 4 українські та 4 польські міста, фінал відбудеться у Києві.
Маркіян Лубківський (директор “Євро-2012” в Україні): “Сьогодні ми говоримо про повноцінне проведення турніру у форматі 4 на 4. Новий уряд робить дуже багато. На жаль, єдиною проблемою, чи якщо говорити футбольною термінологією, нашим основним суперником сьогодні - є час”.
Найбільш проблемні об’єкти “Євро” - Львівський стадіон - буде готовий у вересні наступного року, у Києві перший матч обіцяють прийняти в липні наступного року. У скільки, зрештою, обійдеться державі добудова обох стадіонів - в уряді поки не знають, втім, у тому, що об’єкти добудують вчасно, не сумніваються.
Борис Колесніков (віце-прем’єр-міністр з питань “Євро-2012”): “Восени вже кияни і гості столиці можуть побачити практично готові вантові покриття, оздоблювальні роботи у нас займуть зиму та весну, на початку березня ми будемо приживляти натуральний газон”.
Андрій Садовий (міський голова Львова): “Скептики можуть приїхати і побачити як кожного дня зростають об’єми і кількість людей на будівельних майданчиках, тому, ми переконані, що ці терміни, які погоджені з УЄФА, будуть витримані один до одного”.
Що стосується Харківського стадіону, то там необхідно добудувати додаткові виходи, які обіцяють зробити найближчим часом. У віце-прем’єра з питань “Євро” Бориса Колеснікова в підготовці Харкова найбільше питань викликає якість харківських доріг.
Борис Колесніков (віце-прем’єр-міністр з питань “Євро-2012”): “Якщо ви непідготовлені, це добре лякати суперників, от коли ми зустрічаємо когось - литовці, очевидно, теж їхали цим шляхом - результат на обличчя. Так може тільки в Харкові будемо грати і станемо чемпіонами Європи”.
Віктор Христоєв (заступник мера Харкова): “Дороги повністю приведуть в порядок, і головне, що дороги будуть зроблені за новим технологіям”.
Втім, Україна зустріне вболівальників не лише європейськими дорогами. Шанувальники футболу, які приїдуть до України на “Євро-2012” через Польщу та Росію, проходитимуть митний та прикордонний контроль вдвічі швидше. На кордоні планують організувати спільні пункти пропуску. Зараз спершу треба вистояти чергу на польському кордоні, потім на українському.
Борис Колесніков (віце-прем’єр-міністр з питань “Євро-2012”): “До кінця року ми плануємо прийняти всі законодавчі норми, які дозволяють нам ввести єдиний паспортний контроль. Потрібен саме єдиний пункт, де одночасно будуть проходити прикордонний та митний контроль дві служби, припустимо українська та польська, українська та російська”.
Поки у Києві та Львові говорили про стадіони та дороги, у Донецьку міністр освіти Дмитро Табачник з’ясовував, скільки грошей і сил треба витратити, аби довести до пуття студентські гуртожитки, куди урядовці хочуть селити футбольних фанів. Виявилось, на іноземців вони не розраховані.
Дмитро Табачник (міністр освіти та науки України): “Потрібна капітальна реконструкція всього комплексу з 4-х гуртожитків, комплексу харчування й профілакторію Донецького національного університету, що потребує загалом і від керівництва університету, і від інших вузів Донецька протягом 2 років серйозної напруги”.
На все це цього року уряд планує витратити 19 мільярдів гривень бюджетних коштів. Наступного тижня спостережна рада УЄФА проведе засідання, на якому розгляне стан підготовки України до проведення “Євро-2012”. Минулого разу на своєму засіданні УЄФА висунула умову: в найближчі 2 місяці Україна має показати істотний прогрес у підготовці до турніру.