На старті: як Путін перемагатиме Путіна?

14 грудня 2017, 19:01
Читать новость на русском

Підсумкова прес-конференція Путіна фактично стала його програмним виступом як кандидата в президенти.

Про основні тези Путіна в матеріалі сайту "24".

Росія – догнала і перегнала весь світ

"В Кремлі все спокійно" – так зі слів Путіна можна охарактеризувати нинішню внутрішню соціально-економічну ситуацію в Росії. Щодо економіки, то вона (Путін навіть сам трохи здивувався, адже санкції ж діють – "24") росте. Експорт зростає, особливо зернових – на першому місці в світі. Хоча, за словами однієї з російських журналісток, у Сибіру (!) намолотили в 2017 році рекордний врожай зерна, а от продати його так і не змогли.

Читайте також: Росії загрожує обвал рубля, якщо США введуть нові санкції


Зернові – основа основ російської економіки

Та попри такі "нестиковочки" резерви держави виросли в 30 разів, борги скоротилися втричі, інфляція зменшилася. Іноземні інвестиції просто таки йдуть без зупину. (Цікаво, хто такий щедрий, якщо врахувати санкційний режим – Китай, Північна Корея чи Іран?) Пенсії підняли, шалений демографічний ріст. Само собою, армія – нині одна із найсильніших.

Ми пережили два шоки в 2014-2015 роках від зниження цін на енергоносії і санкцій. Санкції не вплинули так, як зниження цін на нафту, але все ж вплинули. Але тепер впевнений розвиток і інвестиції,
– запевнив Путін.

Путін завжди демонструє зрежисовану самокритичність. Зокрема, президент РФ визнав, що є проблеми з корупцією... в правоохоронних органах.

Передвиборчою обіцянкою прозвучали заяви Путіна щодо непідвищення пенсійного віку, бо в Росії, "слава Богу", жінки в 55 років ще народжують (і одразу на пенсію – "24"). А також заяви про списання несправедливих податків, які в Росії невпинно зростають, тому що бюджет треба чимось наповнювати. Найпростіший спосіб – збільшити податковий тиск.

Путін без Олімпіади – "Я знаю, хто винен"

Неприємну ситуацію з відстороненням Росії від участі в Олімпійських іграх 2018 року Путін прокоментував, на перший погляд, дипломатично. Хоча не знайшов нічого оригінальнішого, як списати все на зовнішніх ворогів, зокрема США.


Росія "попрощалась" з Олімпіадою-2018

Це, говорить Путін, суто політичне рішення через "внутрішній порядок денний Росії". Але, "критично" зауважує президент РФ, "ми дали привід". Були випадки вживання спортсменами допінгу. Хоча, переконує Путін, спортсмени в інших країнах його теж вживають, начебто як ліки, та там немає такого політичного ажіотажу, як навколо РФ. А головний свідок екс-глава антидомпінгового центру РФ Григорій Родченков, (якому вдалося залишитися живим після скандалу з підмінами ФСБ аналізів спортсменів – "24"), за словами Путіна, під контролем ФБР.

З МОК будуватимемо відносини конструктивно, але відстоюватимемо свою честь і гідність у громадських судах. Призначення Родченкова – помилка тих, хто його привів, і знаю хто. Але ж Родченков роками привозив у РФ допінг. Як при такому жорстокому контролі йому вдавалося? Родченков під контролем ФБР, які йому дають препарати, щоб він говорив те, що їм потрібно,
– безапеляційно заявив Путін.

Друг Трамп і шпіономанія

Путін зробив черговий посил Трампу про те, що готовий до діалогу. З іншого боку, президент РФ спробував вбити клин між президентом США, Конгресом і американським істеблішментом. Російський президент розхвалив свого візаві, як міг: ринки США виросли, отже, інвестори довіряють. І Трамп хоче зробити ще більше, зокрема в сфері охорони здоров’я і, звичайно, щодо покращення стосунків з Росією. Але не може – Конгрес йому заборонив це окремим законом. Та Путін не втрачає надію, і це в спільних інтересах Росії і США – об’єднатися заради боротьби із загрозами тероризму, екології, криз на Близькому Сході і КНДР. (Примітно, що про Україну Путін навмисно не згадав у цьому переліку).


Путін шантажем хоче змусити Трампа до компромісів?

Президент РФ категорично заперечив підозри США у співпраці представників оточення Трампа з росіянами під час виборів президента.

Це придумано людьми з опозиції до Трампа, щоб надати його роботі нелегітимний характер. Що такого, що російський посол розмовляв з представниками Трампа? Це нормально. Але дивно, адже це збитки США, які обезкровлюють Трампа. Шпіономанія,
– сказав Путін.

Та ця заява звучить більше як погроза самому Трампу. Прозорий натяк на те, що, якщо Трамп не погодиться налагодити стосунки з Путіним, то президенту РФ є багато що розказати спецкомісії США із розслідування втручання Росії у вибори президента США. Іншими словами, для початку процедури імпічменту вистачить, натякає Путін.

До речі, Путін йде як самовисуванець на вибори. Вочевидь, щоб максимально відмежуватися від політичних і бізнес-соратників, які постійно опиняються в центрі корупційних скандалів. Також, щоб підкреслити, що він – президент всіх росіян, незалежно від їхніх уподобань.

Як зазначає політичний експерт Євген Магда, особливість президентської кампанії в Росії буде в тому, що Путін змагатиметься з... Путіним. Президент РФ має показати результат, який продемонструє його легітимність в очах світової спільноти. Основні ставки – внутрішній російський порядок денний і, звичайно, господар Кремля активно гратиме на темі так званої величі Росії, протистояння із Заходом.

Сценарій Путіна – перемога за формулою: 70 на 70. Тобто при явці у 70% виборців набрати 70% голосів. Путін не хоче отримати порівняння з лідером КНДР Кім Чен Ином, але перемога повинна бути вже в першому турі,
– вважає експерт

Читайте також: Фесенко: Росія Путіна краще розуміє мову сили, ніж дипломатії