Путін там уже не з'явиться: чи вислизне Вірменія з-під впливу Росії

25 вересня 2023, 20:16
Читать новость на русском

Прем'єр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив у бездіяльності так званих "російських миротворців", які були у Нагірному Карабаху з 2020 року. У російському МЗС заявили, що Росія буцімто "завжди була прихильна до союзницьких обов'язків і поважала державність Вірменії". Та переграти це – немає сил та ресурсів.

Про це 24 Каналу заявив політолог Тарас Загородній, зауваживши, що вірменське суспільство теж це розуміє. Адже теоретично переграти ситуацію можна лише "руками Вірменії". 

Дивіться також Азербайджан показав силу Путіну: що чекає на російських "миротворців" у Нагірному Карабаху

Однак, у цієї країни, найімовірніше, вже немає ресурсу ані демографічного, ані союзників, які могли б їй допомогти. Політолог переконаний, що Азербайджан стратегічно усе спланував дуже правильно.

Вірменія зрозуміла, що можливості вже немає. І будуть вже відходити від Росії, адже Росія теж хитрувато поводилася щодо Вірменії навіть, коли вони оголошували їх союзниками,
– сказав Загородній.

Так росіяни завжди "грали" з вірменами. Мовляв, то дають зброю, то ні. Окрім того, Росія використовувала Вірменію як залежну територію та не давала можливості інтегруватися у західні євроатлантичні структури.

"Зброю вони продавали Вірменії та Азербайджану, щоби ви розуміли про так звані "союзницькі відносини", – зауважив політолог.

Найімовірніше, Вірменія підписуватиме мирні договори з Азербайджаном та Туреччиною. Адже нині, зазначив Тарас Загородній, є взагалі питання щодо існування держави як такої. Усе через те, що багато населення виїхало з країни.

"Населення приблизно 2,5 – 3 мільйони. Вона (Вірменія – 24 Канал) затиснута з усіх боків на 70% країнами, які її, м'яко кажучи, недолюблюють. На мою думку, вони шукатимуть союзників першочергово на Заході", – наголосив політолог.

Чи зможе Вірменія вийти з-під впливу Росії: дивіться відео

Вплив країни-агресорки на Вірменію

Росія все одно впливатиме на Вірменію. До того ж на території цієї країни досі залишається російська військова база. Водночас Вірменія може намагатися підписувати договори із союзниками. Усе, щоби більше "розв'язати" свої руки у відносинах із Заходом. Далі уже питання до вірменського народу та країни – як вони вибудовуватимуть з усіма відносини.

Чи вийде Вірменія з ОДКБ

До слова, прем'єр Вірменії Нікол Пашинян заявив про те, що країна ухвалюватиме Римський статут.

"Це означає, що Путін у Вірменії вже не з'явиться. За іронією долі, пан Пашинян досі є виконавчим секретарем ОДКБ. А вони можуть і не виходити", – сказав політолог.

Важливо! Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт Владіміра Путіна. Його звинувачують у незаконній депортації та переміщенні дітей з окупованих територій України. Російського диктатора можуть арештувати у тих країнах, які ратифікували Римський статут.

Вірменія може вести свою політику так, що вона буцімто і є в ОДКБ, але водночас не брати участі у деяких заходах або в різних військових операціях.

Що відбувається довкола Нагірного Карабаху

  • Азербайджан 19 вересня почав "антитерористичні заходи" в Нагірному Карабаху. У Вірменії заявили, що не братимуть участі у бойових діях. Через те в країні спалахнули масштабні антиурядові протести. Окрім того, вірмени звинувачували Росію у тому, що вона не попередила Єреван про плани Азербайджану.
  • 20 вересня так звана "влада" Нагірного Карабаху капітулювала. Серед домовленостей з Азербайджаном – розформування так званої "армії оборони регіону" та залишення незаконними збройними формуваннями своїх позицій. Також Вірменія мала вивести свої війська та техніку.
  • Прем'єр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що його країна не брала участі у переговорах між Азербайджаном та Нагірним Карабахом. Також він сказав, що вірменської армії не було у регіоні з 2021 року.
  • Азербайджан оголосив про відновлення суверенітету у Нагірному Карабаху. Президент країни Ільхам Алієв заявив, що значну частину армії Вірменії, яку вона розмістила на території його країни й не вивела, повністю знищено.
  • Нікол Пашинян звинуватив так званих "російських миротворців", які були у Нагірному Карабаху, у бездіяльності. Він наголосив, що російські ЗМІ говорили про те, що нібито "Єреван перекладає провину за свої невдачі" на Росію. Однак, за його словами, російські так звані "миротворці" мали повноцінно контролювати Лачинський коридор, який поєднує Вірменію та Нагірний Карабах, і гарантувати безпеку місцевим.