Нардепи від ОПЗЖ, Дубінський і "слуги"-вигнанці оскаржили закон про амністію майданівців у КС

2 червня 2020, 21:16
Читать новость на русском

Пів сотні народних депутатів подали до Конституційного Суду України подання щодо конституційності закону про амністію активістів Майдану. Парламентарі оскаржують цей закон, бо вважають: він створює "враження про дозвіл безкарно скоювати злочини проти життя і здоров'я людини".

Подання підписала уся фракція "Опозиційної платформи – За життя", а також виключені з фракції "Слуги народу" нардепи Антон Поляков та Анна Скороход і скандальний Олександр Дубінський.

Нещодавно Поліцейського, який переслідував майданівців, відпустили з-під варти: допоміг Портнов

Авторами подання є нардепи від ОПЗЖ Василь Німченко, Григорій Мамка і Олександр Качний, передає пресслужба Конституційного Суду. Вони просять суд визнати оскаржуваний закон неконституційним.

Автори подання заявляють: під час масових акцій протесту в листопаді 2013-го – лютому 2014 року загинули майже 100 протестувальників і майже тисяча отримала поранення; були вбиті 23 співробітники правоохоронних органів, 932 були поранені, в тому числі 257 – важко, а 158 – з вогнепальної зброї.

Окремі учасники масових акцій протесту зізнаються в застосуванні вогнепальної зброї до представників правоохоронних органів, їх вбивстві... Але такі злочини в результаті прийнятого закону не підлягають розслідуванню, а особи, які підозрюються в їх вчиненні, звільнені від відповідальності,
– мовиться у документі.


Скриншот фрагменту депутатського подання


Підписи під поданням, серед яких – Дубінського, Скороход, Полякова / Скриншот

Що відомо про закон про амністію майданівців: коротко

  • Ще 21 лютого 2014 року Верховна Рада прийняла закон про недопущення переслідування учасників акцій протестів, що передбачає позбавлення як кримінальної, так і адміністративної відповідальності всіх осіб, які були затримані під час Революції Гідності.
  • У лютому цього року тодішня директорка ДБР і сьогоднішня генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що для справедливого і чесного розслідування справ Євромайдану необхідно скасувати закон про амністію учасників протестів від 2014 року.
  • Колишній генпрокурор Руслан Рябошапка відповів на таку заяву Венедіктової та назвав цю ідею безглуздою.