Піонтковський відповів, чи нашкодять Україні кризи на Тайвані та в Косово

2 серпня 2022, 10:28
Читать новость на русском

Нові потенційні військові загрози, які назрівають у світі – можливий напад Китаю на Тайвань, а також конфлікт Сербії та Косово – можуть вплинути й на Україну.

Про це на стрімі ютубу 24 каналу розповів Андрій Піонтковський – російський публіцист, опозиційний політик. Однак він вважає, що про загострення на Балканах не говорили б так гучно, якби не можливий напад з боку Китаю на Тайвань.

Увага Наскільки міжнародні конфлікти відволічуть увагу від України: думка політолога

За його словами, Косово та Сербія ще можуть знайти якийсь компроміс до 1 вересня. Разом з тим публіцист вважає, що ситуація з Тайванем – серйозніша.

Ніякої війни там не буде. Китай до цього просто абсолютно не готовий,
– вважає Піонтковський.

І додав, що на 20-му з’їзді Комуністичної партії Китаю вирішиться доля Сі Цзіньпін. Там можуть затвердити його кандидатуру на третій термін владарювання.

Як це вплине на Україну

Разом з тим публіцист вважає, що Україна не втратить своїх союзників і в цьому плані нам нічого не загрожує. 

"Центральна битва "четвертої світової війни" проходить не на Балканах, не в Тайвані, а на правому березі Дніпра у районі Херсона", – додав він.

До речі. Політолог Михайло Бесараб сказав 24 каналу, що путін зацікавлений у тому, аби у світі виникало якомога більше конфліктів.

Повністю стрім Цимбалюка з Піонтковським: дивіться відео

Що відомо про конфлікт на кордоні Сербії та Косово

  • Косово – частково визнана держава на Балканському півострові. Відповідно до конституції Сербії, територія Косово є частиною Сербії та входить до її складу як Автономний край Косово і Метохія.
  • Однак фактично влада Сербії не контролює Косово. Зауважте, що Україна не визнає його незалежності.
  • У Сербії 30 липня висловили занепокоєння через те, що Косово заборонить в'їжджати на свою територію із сербськими документами. Також його влада не визнаватиме з 1 серпня документи та автомобільні номери, видані Сербією.
  • Увечері 31 липня у прикордонних районах Сербії та Косово почали лунати сирени та звуки пострілів. Проте на офіційному рівні ні Белград, ні Приштина не зробили жодних заяв щодо цього.
  • Через заворушення поліція Косово оголосила про закриття пунктів пропуску з Сербією.
  • Окрім того, на півночі Косова місцеві серби почали будувати барикади на знак протесту проти рішення Приштини щодо реєстрації транспортних засобів та ідентифікаційних карток.