"Часів Яр – це ворота": у ЗСУ пояснили, чому Росія так прагне захопити це місто
Запеклі бої наразі точаться за Часів Яр. У ЗСУ відповіли, чому так важливо утримувати це місто.
Після того, як ворог у лютому окупував Авдіївку наступною великою ціллю він обрав для себе саме Часів Яр. Повідомлялося, що Путін наказував своїм воякам захопити це місто до 9 травня. Однак потужний опір і героїзм українських воїнів зіпсували плани очільника Кремля.
В ефірі телемарафону пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича Олег Калашніков розповів, чому важливо й надалі тримати оборону Часового Яру.
Дивіться також Провели штурми та звільнили території: Третя штурмова закріплюється на Харківщині
Ключ до окупації Донеччини
Калашніков вказав на кілька моментів, які роблять Часів Яр стратегічно важливим містом, а тому таким бажаним для росіян.
Часів Яр – це оборонний вузол. Він є значною перепоною для ворога. Це ворота для того, аби вийти далі на оперативний простір, тобто безпосередньо вже до наших міських агломерацій – Краматорська, Слов'янська, Костянтинівки, Дружківки. Противнику потрібен Часів Яр, аби продовжити просування у цих напрямках.
Часів Яр – це висота, найбільша в цьому регіоні. Це такий кряж, з якого можна контролювати велику площину, яка перебуває під ним. З такої висоти краще завдавати вогневі ураження з артилерійських систем, а також перешкоджати логістиці українських сил.
Часів Яр – форпост, який стримує ворожі штурмові дії з цього напрямку на південному фланзі. Йдеться про Покровськ і Торецьк.
Часів Яр "з'їдає" військовий ресурс противника. Тут у росіян дуже багато живої сили гине. Втрачають бойову готовність ворожі підрозділи й у технічному плані.
Часів Яр – перешкода для реалізації найперших цілей Путіна щодо виходу на адмінкордони Донецької та Луганської областей.
До слова, у Третій окремій штурмовій бригаді показали унікальні кадри перших наступальних боїв на півночі Харківщини.