Раніше аналітики Інституту вивчення війни вказували на активізацію російських військ на трьох головних напрямках. Зокрема, на те, що зусилля окупантів зосереджені на захопленні Часового Яру.

Дивіться також У Часів Яр росіяни не зайшли: у ЗСУ розповіли, яка наразі ситуація в Богданівці

Мета ворога – захопити Часів Яр до 9 травня

Головнокомандувач ЗСУ розповів, що ворог також зосереджує зусилля на прориві нашої оборони західніше Бахмута, виході до каналу Сіверський Донець – Донбас, заволодінні населеним пунктом Часів Яр, створенні умов для подальшого просування до Краматорської агломерації.

Реалізувати плани окупантам заважає героїчна оборона українських бригад, які, як зазначив Олександр Сирський, "буквально вгризлися в землю, стримуючи щоденні атаки ворога". За його словами, використовуючи чисельну перевагу та різноманітні мотиваційні чинники, зокрема і розстріли, окремі групи піхоти противника вийшли до мікрорайону "Новий", але були знищені ударами FPV-камікадзе та вогнем артилерії.

Разом з тим загроза залишається актуальною з урахуванням того, що вище російське воєнне керівництво поставило задачу своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня,
– заявив Сирський.

Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що, з метою адекватного реагування на дії противника та зміцнення оборони наших військ на цьому напрямку, були вжиті заходи щодо суттєвого посилення бригад боєприпасами, дронами, засобами РЕБ.

Ситуація біля Часового Яру

  • Російські військові хочуть захопити Часів Яр. Детальніше про це розповів Юрій Федоренко – командир батальйону ударних БпАК "Ахіллес" 92 ОШБр.
  • "Станом на зараз основною ціллю для російських окупаційних військ є Часів Яр. Так склалося, тому що це панівна висота, тому противнику необхідно її зайняти для подальшого взяття під вогневий контроль іншу агломерацію міст, зокрема Костянтинівка – Дружківка – Краматорськ. Це вдалий плацдарм для потенційного просування по Донецькій області", – пояснив військовий.
  • Тож сьогодні окупанти зосередились на ударах по Часовому Яру, однак станом на цей тиждень особливих тактичних успіхів у них немає.