Експерти вказують на активізацію російських військ на трьох ключових напрямках. Зокрема, зусилля окупантів зосереджені на захопленні Часового Яру, що може відкрити шлях до подальшого просування вглиб України.
Дивіться також Ідуть бої за кожну вулицю: боєць ЗСУ розповів про складну ситуацію біля Часового Яру
Захоплення Часового Яру – нова мета окупантів
Згідно зі звітом ISW, російські війська ведуть щонайменше три операції на оперативному рівні, які не є взаємопов'язаними, але дозволяють їм зосередитися на тактичних досягненнях у вибраних ділянках. Українські війська можуть зіткнутися зі труднощами у захисті, якщо США не відновлять військову допомогу.
Якщо Сполучені Штати не відновлять надання допомоги Україні, а українським військам і надалі бракуватиме необхідних артилерійських боєприпасів і засобів ППО, навіть погано навчені й погано оснащені російські війська можуть бути здатні проводити успішні наступальні операції,
– йдеться у звіті ISW.
Окрім Часового Яру, російські війська мають на меті захопити ключові міста Донецької області, зокрема Слов'янськ, Краматорськ, Дружківку та Костянтинівку. Це створює додатковий тиск на українські сили, які вже борються з нестачею боєприпасів та засобів ППО.
ISW акцентує, що успіх українських військ у відбитті попередніх наступальних операцій був можливий завдяки ресурсам, які надавали США. Нинішня нестача військової допомоги може стати критичною для оборони України.
Дивіться також Там понад рік немає ні світла, ні води, – голова ОВА про тих, хто лишився в Часовому Яру
Більше про ситуацію на Сході
- Представник 92 ОШБр Юрій Федоренко розповідав, що задля захоплення Часового Яру росіяни намагаються обійти населений пункт по флангах через Богданівку та Іванівське. За його словами, штурмові дії тривають цілодобово.
- Водночас у Генштабі 13 квітня інформували, що ворог близько 29 разів намагався прорвати оборону ЗСУ на Новопавлівському напрямку. Йдеться про такі населені пункти Донецької області: Красногорівка, Георгіївка, Новомихайлівка, Костянтинівка, Водяне та Урожайне.