НАТО допускає розміщення ядерної зброї у Східній Європі: умова

19 листопада 2021, 13:48
Читать новость на русском

Північноатлантичний альянс може розмістити ядерну зброю в країнах Східної Європи. Однак лише за умови, якщо Німеччина відмовиться від неї.

Так, Німеччина може вирішувати, чи має бути ядерне озброєння на її території. Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг на конференції "NATO Talk 2021" в Берліні.

Читайте також "Подарунок Росії": позиція Байдена про ядерну зброю насторожила союзників

Столтенберг відзначив, що як альтернативу тоді можуть розглянути розміщення ядерної зброї в інших європейських країнах. Наприклад, тих, що розташовані на сході від Німеччини.

Звичайно, Німеччина може вирішувати, чи має бути ядерне озброєння на її території, але альтернатива цьому – ядерна зброя в інших європейських країнах, в тому числі на схід від Німеччини,
– зауважив генсек.

Німеччина та ядерна зброя: що треба знати

Існує Стокгольмська ініціатива, що об'єднує 16 країн, які не мають ядерної зброї. Туди входять, зокрема, Німеччина, Іспанія, Швеція, Японія, Канада та Аргентина. Тобто своєї ядерної зброї у Берліну нема.

Однак у німецьких спецсховищах розміщена американська ядерна зброя.

Зверніть увагу! Посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що Україна може відновити ядерний статус. За його словами, це питання з'явиться на порядку денному, якщо Україна не отримає сучасне озброєння і негайно не стане членом НАТО. Держава потребує цього для захисту.