Вивчали Міжнародне гуманітарне право: у Генштабі розповіли про масштабну підготовку військових
Джерело:
Генштаб ЗСУУкраїнські військові продовжують опановувати нові навички, які можуть стати у пригоді для боротьби з окупантами. Так, понад тисяча українських військовослужбовців пройшли спеціалізовану підготовку з Міжнародного гуманітарного права.
У Генштабі зазначили, що ця підготовка дає унікальну можливість збагатити знання особового складу передовими практиками з міжнародного гуманітарного права. Крім того, це також дозволить перейняти практичний досвід, набутий під час бойових дій з російською армією.
До теми Підрозділ використовує по 20 FPV-дронів на день: боєць ЗСУ просить долучитись до важливого збору
Українські військові вивчали міжнародне гуманітарне право
У Генеральному штабі розповіли, що з серпня по листопад 2023 року успішно провели 25 тренінгових семінарів для українського сержантського складу з поглибленого вивчення норм Міжнародного гуманітарного права. Це все відбувалося у межах проєктної діяльності Женевського центру з питань урядування в секторі безпеки (DCAF).
Крім того, ці заняття стали можливими завдяки підтримці урядів Фінляндії та Швейцарії.
За цей період заняттями було охоплено понад 1 000 військовослужбовців різних видів, родів військ Збройних Сил України в місцях відновлення боєздатності та проведення бойового злагодження особового складу,
– мовиться у дописі Генштабу.
Українські військові поглиблено вивчали МГП / Фото Генштабу ЗСУ
Військові зазначили, що проєктна діяльність DCAF набула системного характеру та значно підвищила ефективність наявної системи підготовки особового складу ЗСУ за тематикою МГП. Ці заняття також проводили у тісній взаємодії з профільними структурними підрозділами Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ.
Довідка! Проєкт DCAF з поглибленого вивчення МГП започаткований у лютому 2023 року. Реалізацію проєкту забезпечує ГО “Ліга офіцерів”, яка має укладений з Генеральним штабом Збройних Сил України Меморандум про співробітництво.У вишах України хочуть запровадити курс військового вишколу
- Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький розповів, що в українських закладах вищої освіти хочуть запровадити пілотні військові кафедри. Вони готуватимуть усіх хлопців та охочих дівчат.
- Винницький наголосив, що військові кафедри є важливою потребою в сучасній Україні. Там студенти здобуватимуть військово-облікову спеціальність "Стрілець".
- Ці зміни хочуть впровадити на вересень 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо.